Yörük göçü ve toy gecesi 14 Haziran'da

Milas Yörük Türkmen Kültür Derneği, 14 Haziran’da şenlik düzenleyecek.

Yörük göçü ve toy gecesi 14 Haziran'da
 

Çeşitli etkinliklerin gerçekleştirileceği şenlik, 14 Haziran Salı günü temsili yörük göçü ile başlayacak. Saat 14.00’te Pazar Camisi yanındaki dernek binası önünde toplanılarak kent merkezinde yapılacak temsili yörük göçü,  ilgi çekici görüntülere sahne olacak.

Aynı gün saat 21.00’de Atatürk Kültür Merkezi’nde(Amfi Tiyatro) ‘Toy Gecesi’ gerçekleştirilecek.

Gecede; Sipsi Ustası İsmail Peynirci, Milas Yörük Türmen Kültür Derneği Türk Halk Müziği Solo, Koro ve Saz ekibi ile halk oyunları ekibi, Havva Ersoy Anaokulu Halk Oyunları ekibi, Dr. Mete Ersoy İlkokulu Halk Oyunları ekibi, Muğla Yörük Obaları Derneği Halk Oyunları ekibi ve bazı davetliler sahne alacak. Gecenin müzik etabı Ali Çakır şefliğinde gerçekleştirilecek.

Milas Yörük Türkmen Kültür Derneği Başkanı Mevlüt Kiriş, güzel bir toy hazırladıklarını belirterek, “Kendi üyelerimiz ve arkadaşlarımız ile beraber 9 aylık çalışmanın ardından hazırladığımız, sizlerin keyif alacağı programa herkes davetlidir. Koro şefimiz Müzik öğretmeni Ali Çakır, Halk oyunlarında Oğuz Murat Gündüzalp’in emekleri ve kıymetli kursiyerlerimizin gayreti sayesinde Milas Yörük Türkmen Kültür Derneği olarak yörük göçü ve toy gecesinde buluşalım.” dedi

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık