Yörüklerden Milas Tanıtımı…

Milas Yörük Obaları Kültür Derneği, yöresel bir televizyon kanalı aracılığıyla ilçeyi tanıtan bir gezi programına öncülük etti. ‘Yurtlarımız Toylarımız’ adlı program aracılığıyla belgesel tadında çekilen tanıtım programında Milas’ın tarihi dokusu, zeytini-zeytinyağı, çam balı ve yöresel yemekleri öne çıkarıldı.

Yörüklerden Milas Tanıtımı…
  • 18 October 2023, Wednesday 11:09

Program ekibi Gülay Yılmaz, Abdullah Yılmaz ve Erbil Hıra, Milas Yörük Obaları Kültür Derneği Başkanı Erkan Turgut ve bazı dernek yöneticileriyle birlikte ilçenin dört bir tarafında çekimler yaparak kentin tanıtımına katkı sundular.

Uzunyuva’da Kaymakam Mutafa Ünver Böke, Çöllūoğlu Hanı’nda Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Selimiye’deki Talat Aydın’a ait büyükbaş hayvan çiftliğinde Ziraat Odası Başkanı Kahraman Akar, toprak havuz balıkçılığıyla ilgili Milas Balık Üretim Birliği Başkanı Muhammet Toğuç, İkiztürbe’nin yer aldığı Türbe Ortaköy’de Mahalle Muhtarı Mehmet Aral, Pinar Bal Kooperatifi Başkanı Mehmet Kıvrak, Küçük Yayla Kahvaltı adlı işletme sahibi Şengül Çakmak, Çökertme Kaptan Resturant sahibi İbrahim Kaptan, Bozalan halıları, Çamköy’deki Değirmenci Veysel Sekli, Çamovası Mahallesi’ndeki Taşdibek Zeytinyağı işletmecisi Sergen Taş, küçükbaş hayvan üreticisi Yörük Hasan Üregül koyun peynirinin yapımını anlatırken, Kurşunlu Camii İmamı Mustafa Hoca ve bölgedeki semerci, demirci esnafıyla röportajların yapıldığı program, önümüzdeki günlerde iki bölüm halinde yayınlanacak.

Dernek Başkanı Erkan Turgut, uzun zamandır planlanan tanıtım çekimlerini gerçekleştirdiklerini, katkı veren herkese teşekkür ederek; “İlçenin tüm bileşenleri olarak hepimiz bu kentin bulunduğu noktadan daha ileri gitmesi için çaba harcıyoruz. Sayın Kaymakamız, Sayın Belediye Başkanımız başta olmak üzere tüm Oda ve dernek yöneticileri, sivil toplum kuruluşları ve muhtarlarımız bu doğrultuda gayret ediyoruz. İçinde bulunduğumuz 2023 yılı bizim için çok farklı bir anlam taşıyor. Cumhuriyetimizin 100’ncü yılını yurdumuzun dört bir yanında çeşitli etkinliklerle kutluyoruz. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı yaklaştıkça bu etkinliklerin sayısı ve çeşitliliği de artıyor. Elbette Milas olarak ilçemizde birçok etkinlik planlanıyor. Coşku ve gurur içerisinde kutlayacağımız 100’ncü yılımızda dernek olarak biz de ilçemizin tanıtımına yönelik bugüne kadar yapılanlara küçük bir katkı ile Milas’ın çok özel bir şehir olduğunu, böyle bir ilçenin varlığını herkesin görmesini, bilmesini arzuladık. Umarız bu küçük katkı geçmişten bugüne verilen tüm emeklere, tüm gayrete bir ilave olur” diyerek, program ekibine ve programa katılanlara teşekkür etti.

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık