Zafer Partisi Milas Adayı Yaşar, Neden Seçilmesi Gerektiğini Anlattı

Zafer Partisi Milas Belediye Başkan Adayı Suat Yaşar, partisinin ilçe binasında düzenlenen basın toplantısıyla, seçmenin neden Zafer Partisi’ni tercih etmeleri gerektiğini anlattı. Yaşar, “Sosyal projelerle Milasımız’ı daha yaşanabilir bir kent haline getireceğiz.” Dedi.

Zafer Partisi Milas Adayı Yaşar, Neden Seçilmesi Gerektiğini Anlattı
  • 27 February 2024, Tuesday 16:50

Zafer Partisi olarak Milas’ta 5 meclis üyesi adayı ile 31 Mart’ta yapılacak yerel seçime katılan Zafer Partisi Milas Belediye Başkan Adayı Suat Yaşar, ilçe teşkilatının da bulunduğu basın açıklamasında neden aday olduğunu ve projelerini anlattı.

"ASLA PARTİZANLIK YAPMAYACAĞIZ"

Özgeçmişini anlatarak söze başlayan Zafer Partisi Milas Belediye Başkan Adayı Suat Yaşar; “Yıllardır aynı zihniyet tarafından yönetilen Milas, ne yazık ki bugün hak ettiği hiçbir hizmeti alamamış bir kent görünümünde. 31 Mart’ta artık bu kaderin değişmesi, projelerle kentin gelişimi sağlanmalı, Milaslı hemşehrilerimiz artık hizmetle tanışmalıdırlar.

Öncelikle sözümün başında şunu belirtmek istiyorum: Asla partizanlık yapmayacağız. Herkese eşit davranılacağı gibi ilçeye bağlı tüm mahallelere de eşit hizmet götürülecektir. İlçedeki mevcut otobüs terminali kalkacak ve modern bir otogar yapılacaktır. Zafer Partisi’nin yönettiği belediyelerde sığınmacılara asla belediyenin kaynakları aktarılmayacak, varsa verilen sosyal yardımlar da kesilecektir. Biz halkın parasını sadece bu kentin insanına harcayacağız.

Milas’a yakışan bir otogar yapacağız. İhtiyaç sahibi insanımız için toplu konutların yapılmasını sağlayacağız. Bunun yanında öğrencilerimize yönelik yardımlarla ihtiyaç sahibi ailelere destek olacağız. Her gün ilçemizdeki fakülte ve yüksekokulun önünde öğrencilere yemek dağıtımı yapılacak.

"BU KENTİ; SANAT, SPOR VE KÜLTÜR ŞEHRİ YAPACAĞIZ"

Medeniyetlere başkentlik yapmış bu şehrin mutlaka bir kültür şehri olması gerekiyor. Bunun sağlanması adına ilgili kurumlarla ortak projeler uygulanarak bu kenti; sanat, spor ve kültür şehri yapacağız.

Üretimi teşvik etme adına köylülerimizin alım garantili üretim yapmalarını, kooperatif aracılığıyla bu ürünleri satın alarak hem çiftçilerimize destek olacağız hem de ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza bu ürünleri ücretsiz dağıtacağız.

Çalışmayan ev kadınlarımız için belediyeye ait binalarda halk eğitimi merkezleri benzeri çeşitli kurslar düzenlenerek hem kadınların el becerileri geliştirilecek hem de el emeği göz nuru ürünlerin satışını sağlayarak ailelere ekonomik anlamda katkı sunacağız.

Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik koşullardan en fazla emeklilerimizin mağdur olduğunu biliyoruz. Bu nedenle emeklilerimize, iki dini bayramda belediyenin bütçe durumu göz önünde bulundurularak nakdi yardım yapılacak.

 

PROJE YARIŞMASI YAPILACAK

Elbette 5 yıllık süreçte bu kentin yaşanabilir bir yer olması için birçok proje yapılacak ve uygulamaya konulacak. Biz, projelerin konunun uzmanları tarafından hazırlanmasını sağlayacak, açılacak yarışma ile ilk üçe giren projeleri halkımıza anlatacak ve hangi projenin uygulanacağını ise halkımıza bırakacağız. Sosyal projelerle Milasımız’ı daha yaşanabilir bir kent haline getireceğiz.

Şeffaf, hesap verilebilir bir belediyecilik anlayışıyla halkın ve kentin ihtiyaçları doğrultusunda hizmet etmek için adayız. Ben ve arkadaşlarım rant kaygısı taşımadan bu göreve talip olduk. Bu nedenle tüm Milas halkından destek istiyoruz” dedi.

“ARTIK YENİ YÜZLER MİLAS’IMIZI YÖNETSİN”

Suat Yaşar sözlerini şöyle tamamladı: “Sevgili Milaslı vatandaşlarımız bunlar yapılamayacak işler değil, yeter ki hizmet için göreve talep olalım. Biz rant için talip olmadık, sadece hizmet için talip olduk. Belediye bütçesini gelir gider dengesini koruyalım. Verdiğiniz her vergi size tekrar geri gelecek. Artık denenmişleri bırakalım yeni yüzler Milâs’ımızı yönetsin. Tüm Türkiye’de olduğu gibi Milas’ta da Zafer Partisi’ne destek olalım.”

 

 

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık