Zehra Bayır öldürülüp havuza atılmıştı, katiline ağırlaştırılmış müebbet...

Milas’ta alacağı parayı istediği için vahşice öldürülmüştü. Zehra Bayır’ı öldüren kişiye ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi.

Zehra Bayır öldürülüp havuza atılmıştı, katiline ağırlaştırılmış müebbet...

Milas’ın Selimiye Mahallesi'nde çalıştığı bir eğlence mekânında alacağı parayı istediği için vahşice öldürülen ve havuza atılan 18 yaşındaki Zehra Bayır’ın 16 Mayıs Perşembe günü Bodrum 1. Ağır Ceza Mahkemesi’ne görülen karar duruşmasında sanık İlimter İlter, kadını kasten öldürme suçunu istediği sabit olmakla ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Milas’a bağlı Selimiye Mahallesi’ndeki bir eğlence mekanında 24 Temmuz 2022 tarihinde öldürülen ardından su havuzuna atılan 18 yaşındaki Zehra Bayır cinayeti davasına dün Bodrum 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edildi. Duruşmaya Bodrum Kadın Dayanışma Derneği adına Davayı Av. Merih Meltem Anayaroğlu ve Av. Evrim İnan da katıldı.

ÖLDÜRÜLÜP SÜS HAVUZUNA ATILMIŞTI

Burada eğlence mekanında çalışan Bayır, iddiaya göre, 24 Temmuz’da para meselesi nedeniyle tartıştığı işletme sahiplerince başına sert cisimle vurulup öldürüldü, cesedi de bahçedeki havuza atıldı.

Zehra Bayır’ın cenazesi, 26 Temmuz’da memleketi Konya’da defnedilirken, cinayetle ilgili gözaltına alınan 7 şüpheliden 3’ü ise tutuklanmıştı. Muğla İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı ekipler Zehra Bayır'ın ölümü ile ilgili olarak İlimder İlter, Ömer İlter ve Ünal Karakülah 'Kasten öldürme, suç delillerini yok etme, gizleme veya değiştirme' iddiası ile çıkarıldıkları mahkemece tutuklanmış, Hatice Koç, Taner Kırgözlü 'Suç delillerini yok etme, gizleme veya değiştirme', Ahmet Gedük isimli şüpheli ise 'Suç delillerini yok etme, gizleme veya değiştirme suçuna yardım etme' iddiası ile tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.

 İŞLETME SAHİBİNE AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET VERİLDİ

Yaklaşık 2,5 süren duruşma sonrasında Bodrum Kadın Dayanışma Derneği yaptığı  açıklamada “Sanık İlimter ilter'in üzerine atılı bulunan kadını kasten öldürme suçunu istediği sabit olmakla ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldığı ve suç delillerini yok etme gizleme veya değiştirme suçunu fikir ve eylem birlikteliği içerisinde gerçekleştirdiği sabit görülen Ömer İlter ve Ünal Karakülah hakkında 4 yıl 6 ay hapis cezası Hatice Koç Taner Kırgözüoğlu bir yıl hapis cezası ile hükmün açıklanmasının geri bırakılması S.S.K. ve T.İ. hakkında on ay hapis cezası ve H.A.,  G.B. ve Ahmet Gedik hakkında beraat kararına karşı İstinaf yolu açık olup duruşma SEGBİS ile tek bir ide kayıt altına alındığı için ayrıntılar hakkında duruşma tutanakları ve kararına yazılmasın sonrası ayrıca açıklamada bulunacağız” denildi.

Kaynak: Yaşar Anter

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

Milas eczane
Site en altı
yukarı çık