‘Zeybekler Zeytinyağı Fabrikası’nda üretilen 5 markaya altın ödül …

Muğla İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından bu yıl 4’üncüsü düzenlenen Zeytinyağı Kalite Yarışması’nda ödüller düzenlenen törenle sahiplerine teslim edildi. Toplam 134 zeytinyağı üreticisi, firma ve markasının katıldığı yarışmada en yüksek kaliteye sahip zeytinyağlarına altın, gümüş, bronz, Premium ve polifenol kategorilerinde ödül verildi.

‘Zeybekler Zeytinyağı Fabrikası’nda üretilen 5 markaya altın ödül …

“Zeytinin Zeytinyağına Kayıpsız ve Kaliteli Yolculuğu” projesi kapsamında düzenlenen ve geleneksel hale gelen Zeytinyağı Kalite Yarışması’nın 4’üncüsü Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen ödül töreniyle sona erdi. Muğla’nın 10 ilçesinden toplam 134 üretici, firma ve markanın katıldığı yarışmada, Muğla’nın en kaliteli zeytinyağlarına ödülleri verildi.

Zeybekler Zeytinyağı Tesisi sorumluları, Korkut ve İbrahim Zeybek, Zeybekler Zeytinyağı Tesislerinde zeytin sıkımı yapılan ve ödül alan 5 markanın da kendi tesislerinde üretildiğinin gurur ve mutluluğunu yaşadıklarını belirttiler. Her yıl artan zeytinyağı kalitesinin önemine değinen İbrahim Zeybek, 5 markanın da altın ödül almasının çok önemli olduğuna değinerek, “Muğla İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından bu yıl 4’üncüsü düzenlenen Zeytinyağı yarışmasında, Zeybekler Zeytinyağı Tesisleri olarak kalitemizi her yıl olduğu gibi bir kez daha öne çıkarttık. Fabrikamızda üretimini yaptığımız üretici arkadaşlarımla birlikte başarımızı kutluyoruz. Altın madalya alan Hekatomnos / Mehmet Al, Latmia’s / Tolga Yüksel, Çakır Ayşe / Kemal Akyol, Yağhane Bodrum / Esra Batıbay ve Mystic / Eli-Gülçin Engin’e teşekkür eder, başarılarının devamını dileriz” dedi.

İbrahim Zeybek ayrıca, Zeybekler Zeytinyağı Tesisleri olarak teknolojinin gerekliliklerine uyduklarını ve uymaya da devam edeceklerini belirtti. Milas Zeytini ve Zeytinyağını olması gereken yerlere taşıyacaklarını ve bölgeyi en iyi şekilde temsil etmeye devam edeceklerini de sözlerine ekledi.

Düzenlenen tören ile, 8 zeytinyağı Premium/Jüri Özel Ödülüne layık görülürken, 10 zeytinyağı üreticisi Polifenol Ödülü, 34 zeytinyağı üreticisi altın, 19 zeytinyağı üreticisi gümüş ve 9 zeytinyağı üreticisi de bronz ödül almaya hak kazandı.

 

 

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık