TARLASINDA GÖZALTINA ALINMAYA ÇALIŞILDI..

Akbelen’de dün yine olay vardı. Akbelen’deki eski nöbet alanının bitişiğinde İkizköylü Haydar Demir’in tarlası var. Olayın gerisini, hemen yakınlarda evi olan İkizköy Çevre Hareketi sözcüsü Nejla Işık şöyle anlatıyor:

TARLASINDA GÖZALTINA ALINMAYA ÇALIŞILDI..
  • 16 November 2023, Thursday 10:12

 

“Dün öğleden sonra 13 30 civarlarında Haydar amcanın babasına ve kendine ait tarlaya şirket aracı (YK Enerji) ve iki işçi tel çit çekmek için giriyorlar ve yağmurdan dolayı çamur olan tarlada araçla geziyorlar. Bunu gören Muzaffer Döşeme çalışanları uyarıyor ve fotoğraf çekiyor ama işçiler dinlemeyip devam ediyorlar. Bunun üzerine Haydar Demir’e telefon ile haber veriyor. Traktörü ile tarlaya bakmaya gelen Haydar amca işçilerin şirket işçisi olduğunu görünce müdahale edip tarladan çıkmalarını istiyor ve ‘ben bu tarlayı nasıl süreceğim’ diyor. Onlar yukarıdan çıkarken Haydar amca traktöre binip gidecekken, jandarmalar çalışır durumdaki traktörden Haydar Demir’i yaka paça aşağıya indiriyorlar ve eşiyle birlikte jandarma aracına gözaltına alıp kimlik soruyorlar, Milas'a ifade vermeye götüreceklerini söylüyorlar. Bunun üzerine, “ben dağda çalışıyordum. Köylüyüm, üzerimde kimlik yok, nereye isterseniz götürün” diyor. Bunun üzerine jandarma aracından indiriyorlar. Fenalaşan Haydar Demir’in eşi eve bana haber veriyor. Gittiğimde Haydar Demir yerde, orada jandarmalar beklemekte. Olayı sorduğumuzda Jandarma, orada çalışan işçileri kendilerinin bulduğunu, telleri tamir ettiklerini  söyledi; ama yalandı tabi. Yani tarla sahibi tarlasına giremiyor, şirket istediğini yapıyor, jandarma gözetimi korumasında..”

Nejla Işık, bu olaydan önce de dün öğle saatlerinde Akbelen’de üç kez dinamit patlatmasının yapıldığını belirterek, köylülerin jandarma marifetiyle yıldırılma çalışmalarının devam ettiğini belirterek “ikizköy Akbelen’de verdiğimiz mücadele ve nöbetimiz halan devam ediyor. Şirket ve jandarma baskılarına rağmen kendi köyümüzde ve toprağımızda mağdur ediliyor, zorbalıklara maruz kalıyoruz. Dün yaşadıklarımız bunu bir kez daha gösterdi. Susmuyoruz, korkmuyoruz, Akbeleni terk etmiyoruz” dedi.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık