Image Slider
Fevzi Topuz
Mehmet Cayirli

12. Uluslararası Turhan Selçuk Karikatür Yarışması GERİ SAYIM BAŞLADI

Milas Belediyesi tarafından bu yıl 12’ncisi düzenlenecek olan Uluslararası Turhan Selçuk Karikatür Yarışması’nda seçici kurul başkanlığını Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen yapacak.

12. Uluslararası Turhan Selçuk Karikatür Yarışması  GERİ SAYIM BAŞLADI
  • 25 February 2022, Friday 9:11

Karikatürün büyük ustası Turhan Selçuk adına her yıl düzenlenen, bu yıl 12'ncisi düzenlenecek olan karikatür yarışmasında katılım süresi devam ediyor.
18 Mayıs 2022 tarihinde sonuçları açıklanacak olan 12. Uluslararası Turhan Selçuk Karikatür Yarışmasına son katılım tarihi 30 Nisan 2022.

Bu yıl düzenlenecek olan 12. Uluslararası Turhan Selçuk Karikatür Yarışması’nda onur konuğu olarak yer alacak olan Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen aynı zamanda seçici kurul başkanlığını da yapacak. Seçici kurulda yer alan jüri üyeleri; Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Turhan Selçuk’un eşi Ruhan Selçuk, çizerler Kamil Masaracı, İzel Rozental, Zeynep Gargi, Zehra Ömeroğlu, Sevda Deniz Anıl, Yoshiaki Yokota, Hayati Boyacıoğlu, eğitmen ressam Mehmet Nergiz ve yarışma koordinatörü Bülent Örkensoy’dur.

12 Mayıs 2022 tarihinde jüri toplantısı yapılacağı da açıklandı.

KONU: Serbest

KOŞULLAR:

1-Yarışma tüm çizerlere açıktır.
2-   Yarışmaya gönderilen karikatürler daha önce yayınlanmış olabilir. Ancak başka bir yarışmada ödül almamış olmalıdır.

 

3- Teknik serbesttir. Çizer yarışmaya en fazla 5 eserle katılabilir. Eserler orijinal ya da baskıya uygun 300 dpi ve jpg formatında olmak üzere e-posta ile de kabul edilebilir. Farklı formatlarda gönderilen; açılmayan dosyalardan kurumumuz sorumlu değildir.
 

4-        Gönderilecek karikatürlerin boyutu en fazla 30x40 cm. olmalıdır.
 

5-        Katılımcılar, eserinin arkasına büyük harflerle adını, soyadını, adresini, e-postasını, ülkesini ve telefon numarasını yazmalı; kısa bir özgeçmişini zarfın içine koymalıdır.
 

6-        Karikatürler,  30 Nisan 2022 tarihine kadar aşağıdaki adrese gönderilmiş olmalıdır.
 

12. ULUSLARARASI TURHAN SELÇUK KARİKATÜR YARIŞMASI
Milas Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü
48200 Milas-Muğla/TÜRKİYE
www.milas.bel.tr • e-posta: [email protected]

7-   Yarışma sonuçları 18 Mayıs 2022 tarihinde açıklanacaktır.

8- Yarışmaya gönderilen karikatürler iade edilmeyecektir. Dereceye giren veya girmeyen karikatürler kültürel amaçlı kullanılabilir, yayınlanabilirler. Yarışmaya katılanlar bu şartları kabul etmiş sayılırlar. Eserler Turhan Selçuk Karikatürlü Ev’de saklanacaktır.

9-   Jüri tarafından seçilmiş olan eserler sergilenecek ve albümde yer alacaktır.

  1. Ödül töreni 14 Eylül 2022 tarihinde yapılacaktır. Aynı tarihte sergilenmeye değer görülen ve ödül alan karikatürlerin sergi açılışı Turhan Selçuk Karikatürlü Ev’de gerçekleştirilecektir.
    Sergi 01 Ekim 2022 tarihine kadar açık kalacaktır.
  2. Özel Ödül kazananların konaklama ve yemek giderleri karşılanacaktır. Yol masrafları kendilerine aittir. Yarışmada 1. 2. ve 3. olan yarışmacıların yol, konaklama ve yemek masrafları tarafımızdan karşılanacaktır.
     

Yarışma sonunda kazanılacak ödüller ise şöyle;

Birincilik 10.000,00 TL,  ikincilik ödülü: 7.500,00 TL, üçüncülük ödülü 5.000,00 TL

Diğer Özel Ödüller: Çeşitli kuruluşların, dernek, gazete, sanat dergileri, sendika, ajans ve kişilerin koyacakları özel ödüller.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık
siteacilis