14. Karia, Karialılar ve Mylasa Sempozyumu bugün başlıyor

Her yıl Milas'ta yapmakta olan ve bu yıla kadar 15 farklı ülkeden en seçkin arkeoloji uzmanlarının katıldığı Karia, Karialılar ve Mylasa Sempozyumu, Milashan Otel’de bugün başlıyor. Sempozyum yarında devam edecek.

14. Karia, Karialılar ve Mylasa Sempozyumu bugün başlıyor
  • 01 September 2023, Friday 9:58

Bu yıl 14.’sü düzenlenecek olan sempozyum Milashan Otel’de yapılacak ve sunumlar saat 10.00 - 18.00 arasında olacak. Sempozyum, önceki yıllarda olduğu gibi başta Milas Ticaret ve Sanayi Odası olmak üzere bazı kurum ve kişilerin katkılarıyla gazeteci Olcay Akdeniz tarafından düzenleniyor.

Konu hakkında açıklama yapan gazeteci Olcay Akdeniz şunları söyledi;

“1/ 2 Eylül 2023 Cuma ve Cumartesi günleri Milas'ta yapılacak olan sempozyumu ABD'nin Kalifornia Üniversitesinden (Distingushed Professor / Ordinaryüs) Prof. Dr. Fikret Yegül ve İngiltere'den Oxford Üniversitesinden Afrodisias Kazısı Başkanı Prof. Dr. R.R.R. Smith'in onuruna düzenliyoruz.

Sempozyumun bu yılki ana teması "Karia'nın mozaikleri, duvar resimleri ve yer döşemeleri" olarak belirlendi.

Sempozyuma bu yıl Türkiye, ABD, İtalya, İngiltere, Danimarka, Avusturya, Almanya ve Mısır olmak üzere 7 farklı ülkeden katılım olacak. Türkiye'den 14, yurtdışından 6 üniversiteden katılımcılarla sürmekte olan 12 kazı başkanı ve 5 eski kazı başkanının katılacağı sempozyumda 28 bildiri sunulacak.

Sempozyum Milas / Bodrum / Muğla / Ören kavşağındaki Milashan Otel’de yapılacak ve sunumlar saat 10.00 - 18.00 arasında olacak.”

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık