“34 yaşında Türkiye Cumhuriyetinin 28. Dönem Muğla Milletvekili Aday Adayı olmaktan onur duyuyorum”

​​​​​​​Muğla merkez ve tüm ilçe gençlik kollarının ortak adayı olarak gösterilen Bekir Perçin, CHP Milas İlçe binasının bulunduğu Arasta Park’ta kalabalık bir partilinin yoğun ilgi gösterdiği toplantıyla TBMM 28’nci dönem milletvekilliği için aday adaylığını açıkladı. Davul-zurna, meşalelerle, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ve de CHP Milas İlçe Başkanı Tüze Çetinkaya eşliğinde alana giren Perçin uzun bir süre alandakilerin tebriklerini kabul ederken, yaptığı konuşma ile milletvekilliği aday adaylığı için hangi sebeplerin ortaya çıktığını belirterek; “Yaşadığımız, yaşamakta olduğumuz ve yaşayacağımız günlerin zorluğunun, ağırlığının bilincindeyim.  Nefes almakta zorlandığımız bu günlerde farkında olduğum ve hiçbir zaman vazgeçmeyeceğim bir başka gerçekte şu ki; her gecenin sonunda gelecek olan sabahın umudu…” dedi. Düzenlenen törendeki tüm konuşmacılar, genç adayı sonsuz destekleri olduğunu belirtti.

“34 yaşında Türkiye Cumhuriyetinin 28. Dönem Muğla Milletvekili Aday Adayı olmaktan onur duyuyorum”

Eski dönem milletvekilleri; Fevzi Topuz, Fahrettin Üstün, Zeki Çakıroğlu ve Akın Üstündağ, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, CHP Milas İlçe Başkanı Tüze Çetinkaya, İl Gençlik Kolları Başkanı Nazım Şardoğan, çevre ilçelerin ilçe başkanları, CHP’li belediye meclis üyeleri, Milas’taki oda ve derneklerin, sivil toplum kuruluşlarının başkanları, gaziler, muhtarlar ve partililerin katıldığı program Arasta Park’ta saat 13.00’te saygı duruşunda bulunulması ve istiklal marşımızın okunmasıyla başladı.

YOLUN AÇIK OLSUN, SONUNA KADAR ARKANDAYIZ

Bekir Perçin’in aday adaylığı için düzenlenen toplantının açılış konuşmasını, CHP Muğla İl Gençlik Kolları Başkanı Nazım Şardoğan yaptı. Şardoğan; “Bugün bu alanda, kendi evimiz olan Cumhuriyet Halk Partisi Milas İlçe Başkanlığı’nda 28’nci dönem Muğla milletvekilliğine talip olan bu onurlu yola çıkmadan önce partili genç yoldaşları olarak Bekir başkanımıza sonsuz desteğimizi deklare etmek için toplandık. Ben konuşmamın geri kalanında, gençlik kolları başkanlığı süresince kendime örnek almış bir yoldaşı olarak devam etmek istiyorum ve kendisine bütün yaşıtlarımın seslendiği gibi ‘Bekir ağabey’ diye hitap etmek istiyorum. Bu süreç açıklandığında içimizde ufak bir esinti vardı. Bugün görüyorum ki bu esinti bir kasırgaya dönüşmüş. Bu kasırga Milas’ta başlayıp tüm Muğla’yı sarmış. Gençlik kollarındaki arkadaşlarımızla konuştuğumuzda bu dönem gençliğin bir vekili olsun isteğimizi sana sunduk. Her zaman ki sakin tavrınla şunu söyledin: ‘Öncelikle beraber görev yaptığım yoldaşlarıma ve parti büyüklerime sormam gerekiyor.’ Parti büyüklerimize ve yoldaşlarımıza sordun, tek bir cevap aldın. Yolun açık olsun, sonuna kadar arkandayız… Bekir ağabey… Buradan haykırıyoruz; sonuna kadar arkandayız” diyerek açık desteklerini belirtti.

İl Gençlik Kolları Başkanı Şardoğan’ın ardından kürsüye gelen Milas İlçe Gençlik Kolları Başkanı İbrahim Turhan da, tıpkı il gençlik kolları başkanı gibi Perçin’e ilçe gençlik kollarının açık desteğini belirtti.

“HEP VARDIK, VARIZ, VAR OLACAĞIZ”

Turhan’ın ardından bu kez kürsüye CHP Milas İlçe Başkanı Av. Tüze Çetinkaya geldi. Çetinkaya; “Bugün yine güzel bir Salı gününde birlikte, seçimlere doğru yol alıyoruz. Yürüdüğümüz bu değerli iktidar yolunda partimizin birçok kademesinde, örgütümüzün çeşitli kademelerinde görev almış yol arkadaşım Bekir Perçin kardeşimin aday adaylığı açıklaması nedeniyle buradayız. Şahsım ve tüm yönetim kurulum olarak kendisine başarılar diliyoruz. Çıkmış olduğu bu yolda her daim yanında olacağımızı buradan sizlere belirtmek isterim. Ülkemizin bu zor günlerinde idealist, inandığı değerler için, halkı için mücadele edecek milletvekillerini TBMM’ne hep birlikte yolcu edeceğiz. Aday adaylarımız ve listelerde yer alacak adaylarımız bu görevlere hazırdır. O güzel günler geliyor… Geliyor gelmekte olan… Bizler cumhuriyetin savunucularıyız. Hep vardık, varız, var olacağız. Yüreğinizdeki cumhuriyet ateşiyle kalın dostlar. Hep birlikte karanlıkları aydınlatacağız” dedi.

HEPİMİZİN GÖREVİ BU SÜRECE KATKI VERMEKTİR

İlçe Başkanı Çetinkaya’nın ardından kürsüye gelen Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ise Perçin’i, kendi öz evladı olarak gördüklerini ve gösterdiği medeni cesareti kutlayarak söze başladı ve şöyle devam etti:

“Öncelikle tüm aday adayı olacak arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Tarihi bir seçime giderken, Muğla’da Cumhuriyet Halk Partisi’nin en iyi aday, en iyi kadrolarla ve en iyi programlarla seçime gideceğini, Millet İttifakı’ndaki paydaşlarıyla birlikte bu tarihi süreci en iyi şekilde yönetip, en iyi sonucu alacağına yürekten inanıyorum. Hepimizin görevi bu sürece katkı vermektir.

Ülkenin şu an karşı karşıya olduğu, başta siyasi, idari, ekonomik ve hukuki, nereden bakarsanız bitmişlik ve tükenmişliğin bir an önce ortadan kaldırılması ve gelecek nesillere yaşayabilecekleri bir dünyayı bırakma adına 2023 yılı tarihi bir öneme sahiptir. Önümüze tarihi bir fırsat geliyor, inanıyorum ki millet olarak bu fırsatı en iyi şekilde kullanıp ülkeyi düzlüğe çıkaracağız.

Hafta sonu İzmir’de, genel başkanımızın Roman buluşması vardı ve bizler de oraya Milas’ı temsilen katıldık. İnsanlar şunu söylüyor: ‘Sayın Genel Başkanım, biz senden bu ülkenin neşesini, eğlencesini ve sevincini tekrar getirmeni istiyoruz.’ Evet Türkiye’nin yitirdiği neşesini, eğlencesini ve sevincini tekrar geri kazanması için esaslı bir iktidar değişikliğine ihtiyaç var. Bu anlamda cumhurbaşkanlığı seçimi tarihi bir öneme sahip bir seçim, milletvekilliği seçimleri de tarihi bir öneme sahiptir. Millet olarak bunu başarabileceğimize yürekten inanıyorum. Bir nefer olarak da bu mücadelenin içinde aktif olarak çalışacağız.

Bugün bizim için de son derece duygusal ve özel bir gün. Cumhuriyet Halk Partisi Muğla’da genç bir milletvekilini aday adaylığına hazırlaması ve motive etmesi bizim için çok önemlidir. Bu anlamda Bekir’i yürekten kutluyorum ve onunla birlikte bu yolu kararlılıkla yürüyeceğimizi ifade etmek istiyorum.

O’nun bugünlere gelmesinde çok emeğimiz ve mayasında çok katkımız var. Bu nedenle ben de yetiştirdiğimiz ve üzerine titrediğimiz gençlerin başarılı çizgilere gelmesiyle son derece gururluyum.

Artık gençlerin önünü açmamız, onlara fırsat vermemiz lazım. Çünkü Türkiye’nin kaderini gelecek nesillere dönük olarak gençler ve kadınlar belirleyecektir. Bu nedenle bir genç kardeşimizin bu noktaya gelmesinden, bu yola çıkmasından son derece gururluyum. Ama bunu Milas İlçe Örgütünün ve Milas gençliğinin başarmış olmasından ayrıca gururluyum.

Umuyorum ki güzel bir süreç yaşayacağız ve sonu ferah olacak. Ben, sizlere de bu genç kardeşimize, şu yarattığınız ortam, vermiş olduğunuz motivasyon için teşekkür ediyorum. Halkın iktidarında 13’ncü cumhurbaşkanının Millet İttifakının adayı olarak genel başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu görmek dileğiyle hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum.”

ATATÜRK GENÇLİĞİ OLARAK ÜZERİMİZE DÜŞEN SORUMLULUĞUN BİLİNCİNDEYİZ”

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ın ardından alkışlarla kürsüye, CHP Muğla Milletvekili Aday Adayı Bekir Perçin geldi. Perçin, tüm katılımcılara, bu özel gününde kendisini yalnız bırakmadıkları için teşekkür ederek söze başladı ve şunları söyledi:

 “Esnaf bir ailenin çocuğu olarak hayatımın tamamı şuanda içinde bulunduğumuz bu sokaklarda geçti. Emeği, hakkı, paylaşmayı ve mücadeleye dair herşeyi bu sokaklarda öğrendim. Bu tarihi arastanın esnaflarının arasında büyüyen bir çocuk olarak, üzerimde şuan burada bulunan herkesin bir emeği bulunmaktadır. Çocukken tuttuğum bu ellerin; derdini, mutluluğunu, tasasını yaş aldıkça ‘anlatabilme’ gayesi ile siyasi hayatıma başladım. Çocuk denilebilecek yaşlarımda sol inançla çıktığım bu yolda, bugün yine aynı inançla burada olabilmenin onurunu yaşıyorum.

Lise ve Üniversite yıllarımda Devrimci Mücadelenin içinde teoride ve pratikte kendimi yetiştirmeye çalıştım. Ardından Cumhuriyet Halk Partisinde örgütlendim. Partimde sırasıyla CHP Muğla Gençlik Örgütleri İl Başkan Yardımcılığı, İl Başkanlığı, CHP Milas İlçe Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundum. Görevlerimi partililik bilinciyle, en iyi şekilde yerine getirmek amacıyla çalıştım. O günlerde ve bugün beraber yol yürüdüğüm genç arkadaşlarımın isteğiyle bugün burada Partimin Muğla Milletvekilliği Aday Adaylığımı açıklıyorum.

Yaşadığımız, yaşamakta olduğumuz ve yaşayacağımız günlerin zorluğunun, ağırlığının bilincindeyim.  Nefes almakta zorlandığımız bu günlerde farkında olduğum ve hiçbir zaman vazgeçmeyeceğim bir başka gerçekte şu ki; her gecenin sonunda gelecek olan sabahın umudu…

Mücadelemizin verdiği inançla bizler bu umuda elbet sahibiz. Ancak gençler İktidarın ülkemizi getirdiği noktada geleceğe dair umutlarını maalesef ki yitirmiştir. Mustafa Kemal Atatürk’ün Memleketi emanet ettiği gençlerin kendi geleceklerine umut taşıması ve ülkemizi çağdaş medeniyetler seviyesine çıkaracak inanca ve azme ulaşabilmesi için çok çalışmalı ve ülkemizi bu çürümüş düzenden kurtarmalıyız. Bizler Parti ahlakı almış ve hayatını memleket yoluna adamış Cumhuriyet Halk Partisi Gençliği olarak üzerimize düşen sorumluluğun bilincindeyiz. Bu bilinçle ‘’örgütle gelen, gençliğe güven’’ şiarıyla çıktığım bu yolda özellikle gençlik problemlerinin ülke gündemine taşınabilmesi hususunda sorumluluk almak istiyorum.  Çünkü şuanda bu ülkede genç olan her birey iktidarın yanlış politikalarından en çok etkilenmiş kesimdir. Eğitim Sistemindeki anlamsız değişiklikler, Üniversite Sınav Sorularının çalınması, Kamu Personeli Alımlarındaki Mülakat eşitsizliği, İşsizlik, Gelecek Kaygısı gibi birçok gençlik problemlerinin, çözülmesi gerekmektedir. Üniversitede okuyan genç kardeşlerim, günümüz Türkiye’sinde; barınma, gıda gibi en temel ihtiyaçlarını bile karşılamakta güçlük çekmektedir. Bu kardeşlerim hayalini kurduğu mesleklerine ulaşabilmek gayesiyle hem okuluna gitmekte hem de çalışmak zorunda kalmaktadır. Bir kısmı da git gide daha kötüye giden pahalılık neticesinde okulunu bırakmak zorunda kalmaktadır. Okulunu bitirmeyi başaranları ise işsizlik çıkmazı beklemektedir. Bu problemler ile sağlıklı nesillerin yetişmesi beklenemez. Genç kardeşlerime gücümün yettiğince ses olabilmek adına bugün burada karşınızda bulunuyorum.

İnsanlar kendisi gibi olan insanların yanında olma eğilimindedir. Ülkemizdeki seçmen nüfusunun %25’ini genç bireyler oluşturmaktadır. Ülkemizde İlk defa oy kullanacak seçmen sayısı yaklaşık 6.000.000’dur ve 34.000’i İlimizde yaşamaktadır. Ancak Türkiye’de Yerel ve Genel seçimlerin tümünde seçilen seçilmişlerin yalnızca %1’i gençtir. Bizler Geleceğin teminatı gençlere umut olmak istiyorsak, siyaseti gençleştirmemiz gerekmektedir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk Samsuna çıktığında 38 yaşında,

Che Küba Devriminde 32 Yaşında,

Deniz Gemiş 6. Filoyu denize döktüğünde 20 yaşında,

Fatih Sultan Mehmet İstanbulu Fethettiğinde 21 yaşında,

Gabriel Boriç Şili’de Dünyadaki En genç devlet başkanı olduğunda 35 yaşındaydı.

Ve dünyadaki tüm liderler en verimli dönemlerini gençlik yıllarında yaşamıştır.

34 yaşında Türkiye Cumhuriyetinin 28. Dönem Muğla Milletvekili Aday Adayı olmaktan onur duyuyorum. Ve inanıyorum ki Türkiye Genelinde bu görevi hakkıyla yapacak birçok genç Milletvekili olacak ve iktidarı hep birlikte partimize getireceğiz.

Bu onurlu yolda bilincimi Gazi Mustafa Kemal’den, inancımı 68 kuşağından, gücümü Gezi direnişinden, küçücük bedenine bir dünyayı sığdıran Berkin Elvan’dan alıyorum.

Sözlerimi Edip Cansever’in dizeleri ile bitirmek istiyorum.

İnsan yaşadığı yere benzer.

O yerin suyuna, o yerin toprağına benzer.

Suyunda yüzen balığa,

Toprağını iten çiçeğe,

Dağlarının, tepelerinin dumanlı eğimine…

Minibüslerine, gecekondularına,

Hasretine, yalanına benzer.

Anısı işsizliktir.

Acısı bilincidir.

Bıçağı gözyaşlarıdır kurumakta olan,

Gülemiyorsun ya, gülmek,

Bir halk gülüyorsa gülmektir.

O çocukların dünyayı düzeltecek ellerini işlerdi bir dantel gibi

O çocuklar büyüyecek,

O çocuklar büyüdü,

O çocuklar…”

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık