Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

‘Ahmet Amca’ yenilenen evine kavuştu

ÖNDER Haber -

‘Ahmet Amca’ yenilenen evine kavuştu
Bu içerik 5620 kez okundu.

İlçemiz Gümüşlük Mahallesi Sümbül sokakta oturan Ahmet Özgen’in evinde 25 Kasım 2015 tarihinde yangın çıkmış ve ev kullanılamaz hale gelmişti.

Yangın sonrası Milas Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından ‘Ahmet Amca’nın akrabaları ile görüşülüp tutulan evde geçici süre ile barınmasını sağlanmıştı.

Yangın sonrası Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından evde kapsamlı temizlik yapılmış, temizlikten sonra Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı Acil Hizmet biri tarafından da evi yenileme çalışmaları başlatılmıştı. Ekiplerin yaptığı çalışmalar sonucunda Ahmet Özgen’in yenilenen evi önceki gün kendisine teslim edildi.

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, yenilenen evin anahtarını Ahmet Özgen’e teslim ederek güle güle oturmasını diledi.

Başkan Tokat, Ahmet Amcanın sağlık sorunlarıyla da yakından ilgilendi. Kanser hastası olduğunu ve tedaviye ihtiyaç duyduğunu Başkan Tokat’a ileten Ahmet Özgen bu konuda yardım istedi.

75. Yıl Devlet Hastanesi yetkilileri ile temasa geçen Tokat Ahmet Özgen’in sağlık sorunlarını iletti. Yapılan görüşme sonucunda Ahmet Amca evinden alınıp Hastanede tedavi altına alınacak.

Tedavi sürecinde Sosyal İşler Müdürlüğü, yürütülmekte olan Elden Ele projesi kapsamında  Ahmet Özgen’in evine Yatak, Çekyat, Yemek masası, Sandalye, Halı, Yolluk, Televizyon, Set üstü ocak ve Sehpa gibi ev eşyaları ve yakacak yardımının yanısıra Elden Ele mağazasından da giysi yardımı yapacaklar.

Başkan Tokat daha sonra, tadilatı Milas Belediyesi tarafından yürütülen bir diğer evde incelemelerde bulundu. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ve Acil Hizmet birimi yetkilileri ile beraber inşaat alanına gelen Tokat çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Tokat burada yaptığı açıklamada çalışmaların en kısa sürede tamamlanıp ailenin tekrar eve yerleştirileceğini söyledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X