Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Sinan Yılmaz, MHP Milas İlçe Başkanı seçildi

ÖNDER Haber / A. Coşkun EFENDİOĞLU -

Sinan Yılmaz, MHP Milas İlçe Başkanı seçildi
Bu içerik 874 kez okundu.

MHP Milas İlçe Kongresi, 29 Nisan 2017 Cumartesi günü yapıldı.

Bilindiği gibi, seçimle işbaşına gelen son ilçe yönetimi Mehmet Çayırlı başkanlığında oluşturulmuş, ancak MHP içindeki muhalefet hareketiyle birlikte hareket eden pek çok ilçe yönetimi gibi Çayırlı yönetimi de görevden alınarak MHP İlçe Başkanlığı’na Cengiz Özkaya getirilmişti.

Geçtiğimiz hafta sonu yapılan olağan Milas ilçe kongresinde ise Cengiz Özkaya yeniden aday olmazken, Sinan Yılmaz ve Suat Yaşar aday oldular.

189 delegenin oy kullandığı kongrede, Suat Yaşar 50 delegenin oyunu alırken, 138 oy alan Sinan Yılmaz, MHP Milas İlçe Teşkilatı’nın yeni başkanı oldu.

Atatürk Kültür Merkezi’nde yapılan kongreye MHP Muğla Milletvekili Mehmet Erdoğan, MHP İl Başkanı Mehmet Korkmaz, eski MHP Muğla Milletvekili adayları Ferat Yüksel, Dr. Hacı Çelik, Sadi Taşkın ile MHP’nin diğer ilçe yöneticileri ile MHP’li Milas Belediye Meclis üyeleri Mevlüt Kiriş ve İlhan Şimşek ile çok sayıda partili katıldı.

Başkan adayları Sinan Yılmaz ve Suat Yaşar, MHP Muğla Milletvekili Mehmet Erdoğan’la birlikte kürsüde birlik pozu verdikten sonra konuşmalarını gerçekleştirdiler.

Kongrede konuşan MHP eski Milletvekili adayı Milaslı Ferat Yüksel, her zamanki gibi hararetli bir konuşma yaptı ve “Sodra Dağı’nda üç hilal dalgalanana kadar mücadelemiz sürecek. 10. olağan kongremizin hayırlara vesile olmasını diliyorum. Bu zor günlerde Milliyetçi Hareket Partisi’ne olan ihtiyaç artmıştır. Bu dönemde ayrışma değil birlik kazanmalıdır” dedi.

Yapılan oylama sonucu 138 oyla Sinan Yılmaz Milas İlçe Başkanlığına seçilirken, MHP Milas İlçe Yönetim Kurulu da şu isimlerden oluştu:

Murat Yıldırım, Emin Nazmi Ünlüsoy, Celal Serhat Öğretici, Ahmet Gürsoy, Fevzi Akkoç, Zafer Özkan, Mehmet Değer Özmen, Mehmet Öner, Emre Terlemez, Ehsan Şahin, Kemal Ürer, Mehmet Şişman, Ümit Ördek, Fatih Dursun, Gökhan Keklik, Mustafa Ali Coşkun, Mehmet Erol ve Mert Ateş.

Kongre, yeni İlçe Başkanı Sinan Yılmaz’ın teşekkür konuşmasıyla sona erdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X