Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Üstgeçitler yeterince güvenli değil!

ÖNDER Haber / Melih KAŞKAR –

Üstgeçitler yeterince güvenli değil!
Bu içerik 543 kez okundu.

İlçemizde çevre yolu olarak adlandırılan 23 Nisan Bulvarı üzerinde güvenli yaya geçişlerinin sağlanması için yapılan üstgeçitlerin ‘yeterince güvenli olmadığı’ belirtiliyor.

İki üstgeçitin, özellikle çocuklu aileler ve engelli yurttaşlarımız için, doğruca anayola inen bölümleri nedeniyle büyük tehlike oluşturduğuna dikkat çekiliyor.

Bisikletli ve hatta motosikletli geçişler için de kullanılan üstgeçitlerden doğrudan karayoluna inildiğini belirten yurttaşlar, “Üst geçidin inişi doğrudan karayoluna bağlanıyor. Bu şartlarda, Allah korusun, engelli bir bireye ait tekerlekli sandalye veya bebek arabasının kontrolden çıkıp yola fırlaması mümkün. Bu da büyük bir felaketlere neden olabilir” diyorlar.

Bisikletli geçişlerde, anlatıldığı şekilde kazalara birkaç kez ramak kaldığını da dile getiren yurttaşlar, “Bisikletleriyle üst geçitten inen çocuklar, hızlarını ayarlayamayıp anayolun belirli bir kısmına kadar çıkabiliyorlar. Bu durum, karayolunda seyir halindeki araçların sürücüleri için de hiç beklenmedik bir duruma neden oluyor. Öyle, sürücülerin dikkatli olmayla falan çare bulunabilecek bir konu değildir bu. Sayın yetkililerin, üst geçitlerin oluşturduğu bu sorunun çözümü için zaman yitirmeden bir çalışma başlatmaları gerekiyor” diyorlar.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X