Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Milas Zeytinyağını tanıtan 8 firmaya ‘Teşekkür Plaketi’

ÖNDER Haber / Melih KAŞKAR -

Milas Zeytinyağını tanıtan 8 firmaya ‘Teşekkür Plaketi’
Bu içerik 490 kez okundu.

26 - 29 Nisan tarihleri arasında İzmir’de düzenlenen “7. Oliv Tech Zeytin, Zeytinyağı ve Teknolojileri Fuarı”nda Milas Ticaret ve Sanayi Odası (MİTSO) standında Milas’ın zeytin ve zeytinyağını sergileyen 8 firmaya MİTSO tarafından teşekkür plaketi verildi.

Plaket töreninde konuşan Milas Kaymakamı Eren Arslan, Milas’ın muhteşem ürünlere sahip bir yer olduğunu, fakat bunu yeterli görmediklerini belirterek, “Milas’ı daha yükseklere çıkarmamız gerekiyor” dedi.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer de, İzmir’deki fuarda Milas zeytinyağını tanıtan firmalara teşekkür ederek, her fırsatta fuarlara katılmak gerektiğini vurguladı.

 

8 firmaya Teşekkür Plaketi

MİTSO tarafından oda lokalinde düzenlenen bir törenle, İzmir 7. Oliv Tech Zeytin, Zeytinyağı ve Teknolojileri Fuarı’nda Oda’nın açmış olduğu stantta Milas zeytinyağını tanıtan Milaslı 8 firmaya teşekkür plaketi verildi. Törene Milas Kaymakamı Eren Arslan, Cumhuriyet Başsavcısı Bilal Gümüş, İlçe Emniyet Müdürü Turgay Ava, TARİŞ Zeytin ve Zeytinyağı Ürün Koordinatörü Veli Ercan, Milas TARİŞ Zeytin-Zeytinyağı Tarım Satış Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Gül ile MİTSO Meclis Başkanı Mustafa Yüksel, Meclis Başkan Yardımcısı Hayati Çorbacı ve bazı meclis üyeleri ile MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer ve bazı yönetim kurulu üyeleri katıldılar.

 

Milas zeytinyağını en iyi şekilde tanıttınız

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, törenin açılış konuşmasında İzmir’deki fuara katılarak Milas zeytin ve zeytinyağını tanıtan firmalara teşekkür etti ve “İzmir’deki Zeytin, Zeytinyağı ve Teknolojileri Fuarı kendi alanında Türkiye’nin en önemli fuarı idi. Özellikle Ege’nin zeytincilik bölgelerinin hepsinin zeytinyağının sergilendiği bir ortamda, en kaliteli Milas zeytinyağlarının da tanıtılması son derece önemliydi. Bu fuar özellikle, Milas zeytinyağına Coğrafi İşaret aldıktan sonra katıldığımız ilk fuar olması nedeniyle de ayrıca büyük önem taşıyordu. Sizler, bu fuarda Milas zeytinyağını en iyi şekilde tanıttınız. Hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Özer, bundan sonra yapılacak tüm fuarlarda da Milas zeytinyağının tanıtılması için zeytinyağı üreticisi firmalara çağrıda bulunarak, “Gerekirse biz yine MİTSO olarak öncülük ederiz, katkıda bulunuruz. Yeter ki Coğrafi İşaretli Milas zeytinyağını en iyi şekilde tanıtabilelim” diyerek sözlerini tamamladı.

 

Milas’ı daha iyi yerlere getirmek için elbirliği ile çalışacağız

Milas Kaymakamı Eren Arslan da törende yaptığı konuşmada, yaklaşık 6 aydır Milas’ta görev yapmakta olduğunu ve bu süre içinde Milas’ı yeterince tanıdığını belirterek, “Milas, sahip olduğu yeraltı ve yerüstü zenginlikleriyle muhteşem bir yer. Fakat Milas sahip olduğu bu muhteşem zenginliklere rağmen henüz olması gereken yerde değil. Milas’ın olduğu yeri yeterli görmüyoruz. Milas’ı daha iyi yerlere getirmek için elbirliği ile çalışacağız. Milas’ta ne kadar muhteşem ürünler üretirsek üretelim, önemli olan bu ürünleri tüketici ile buluşturmaktır. Bunun için tanıtıma önem vermemiz gerekiyor. Burada, Milas’ı daha iyi yerlere getirmek için kurumlarda büyük gayret görüyorum. Önümüzdeki günlerde Milas’taki kurumlarla bir araya gelerek, ‘daha çok neler yapabiliriz’ diyerek bir stratejik plan hazırlamak istiyoruz” diye konuştu.

Kaymakam Arslan, konuşmasının sonunda İzmir fuarına katılan firmalara teşekkür edip yeni ürün sezonunda zeytinin bol ve bereketli olmasını diledi.

 

Teşekkür Plaketi verilen firmalar

Yapılan konuşmaların ardından İzmir Oliv Tech Zeytin, Zeytinyağı ve Teknolojileri Fuarı’nda Milas zeytin ve zeytinyağını tanıtan; LABRANDA Tarım Su Ürünleri Gıda İnş. Tur. San. ve Tic. İth. İhr. Ltd. Şti. / MUTLULAR Tarım Ürünleri İth. İhr. Tic. ve San. Ltd. Şti. / DİVİN Tarım, Gıda, Temizlik, Temizlik, Tur. San. ve Tic. Ltd. Şti. / ZEYBEKLER Ticaret ve San. Ltd. Şti. / ÇINGILOĞLU Süt Mamulleri San. ve Tic. Ltd. Şti. / Ali Osman MENTEŞE - MENTEŞE SOM / Ziver ASLAN - Kafkasör Zeytinyağları / Ertaş AVCIGILOĞLU - BEÇİN Zeytin ve Zeytinyağı Satışı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X