Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Milas OSB Yönetiminden bilgilendirme toplantısı

ÖNDER Haber / Melih KAŞKAR -

Milas OSB Yönetiminden bilgilendirme toplantısı
Bu içerik 562 kez okundu.

Milas Organize Sanayi Bölgesi (Milas OSB) Yönetimi, sanayi arsası almak üzere başvuruda bulunanları Milas OSB’yle ilgili son gelişmeler hakkında bilgilendirmek üzere bir toplantı yaptı.

OSB Yönetim Kurulu Başkanı Kaymakam Eren Arslan’ın başkanlığında yapılan toplantıda, OSB’deki sanayi arsalarının hafriyat işlerinin bitmek üzere olduğu belirtilerek arsa tahsislerinin 30 Nisan 2018 tarihine kadar yapılacağı bildirildi.

Milas Ticaret ve Sanayi Odası (MİTSO) Basın Bürosundan edinilen bilgiye göre, Milas OSB Yönetimi, sanayi arsası talebiyle başvuruda bulunmuş olanları, son gelişmeler hakkında bilgilendirmek amacıyla bir toplantı düzenledi.

Aynı zamanda Milas OSB’nin Yönetim Kurulu Başkanı olan Milas Kaymakamı Eren Arslan başkanlığında yapılan toplantıya; OSB Başkan Yardımcısı ve MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Milas Belediye Başkanı ve OSB Yönetim Kurulu Üyesi Muhammet Tokat, OSB Yönetim Kurulu Üyesi ve MİTSO Meclis Başkanı Mustafa Yüksel ile sanayi arsası talebinde bulunmuş olan firmaların temsilcileri katıldılar.

Toplantının açılışında, OSB’nin bugünkü vardığı aşama hakkında OSB Müdürü Haluk Onaran tarafından bir sunum yapıldı.

OSB’de bugüne dek yapılan işler ve bunların maddi karşılıkları konusunda açıklamalar yapan Onaran, OSB’nin 1062 dönümlük bir araziye sahip olduğunu ve alan içinde 414 dönüm sanayi parseli yeri planlandığını, ancak yapılan imar planı değişiklikleriyle sanayi parseli alanının 110 dönüm daha artarak 524 dönüme çıktığını, OSB’de sanayi parselleri için Gıda, İnşaat, Makine, Tekstil ve Entegre Tesis olmak üzere 5 sektörde talep toplanarak ön kayıtların yapıldığını ve toplam 948 dönüm sanayi parseli için 82 kişi ve kuruluştun talepte bulunduğunu dile getirdi.

Milas OSB Yönetim Kurulu Başkanı Kaymakam Eren Arslan da yaptığı konuşmada OSB’de işlerin hızlı bir şekilde yapılmakta olduğunu belirterek, “OSB’de parsel hafriyatları ile ilgili ihaleyi alan müteahhit firma 300 bin metreküplük birinci etap çalışmasını tamamlamıştır. Sanayi parsellerindeki hafriyat çalışmalarının yapılabilmesi için işe ara vermesi istenen altyapı işinin ana yüklenicisi olan KLV İnşaat A.Ş, 11 Mayıs günü tekrar işbaşı yaptı. KLV İnşaat, ekiplerini kurarak 11 Mayıs’ta  1 No’lu OSB bağlantı yolunun açılması için çalışmalarını başlattı” dedi.

Parsellerin düzlenmesi amacıyla yapılan hafriyat çalışmalarının altyapı ihalesi dışında olduğunu ve bu hafriyatların Bakanlık tarafından da kredilendirilmediğini belirten Kaymakam Arslan, “300 bin metreküplük parsel hafriyatları Bakanlıkça kredilendirilmediği için bunu OSB yönetimi olarak biz öz kaynaklarımızı kullanarak yapıyoruz. İşleri hızlı bir şekilde sürdürebilmemiz için sanayi parseli talebinde bulunanların ödemeleri gereken ön talep başvuru bedellerini bir an önce yatırmaları gerekiyor” diye konuştu.

Kaymakam Eren Arslan, “OSB’nin altyapı ikmal işlerini 30 Nisan 2018 tarihine kadar tamamlayıp parsel tahsislerini yapabilmenin gayreti içindeyiz” diyerek sözlerini tamamladı.

Toplantıda, sanayi parseli için başvuruda bulunarak ön kayıtlarını yaptırmış olanların yönelttiği soruları da yanıtlayan Arslan, OSB’den sanayi parseli alacakların bunları bir başka kişi veya kuruma devredemeyeceklerinin, kiraya veremeyeceklerinin, ancak kendi yatırımları için kullanabileceklerinin de altını çizdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X