Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Son başvuru tarihi: 1 Haziran 2017

ÖNDER Haber / A. Kemal KAŞKAR -

Son başvuru tarihi: 1 Haziran 2017
Bu içerik 595 kez okundu.

Milas Belediyesi tarafından bu yıl 12’ncisi düzenlenecek olan ‘Melih Cevdet Anday Anma Günleri’ kapsamında verilecek ‘Melih Cevdet Anday Büyük Edebiyat Ödülü’nün bu yılki türü “Tiyatro Oyunu” olarak açıklandı.

2006 yılında, Ören Belediyesi tarafından ‘Şiir Ödülü’ olarak başlatılmış olan ‘Melih Cevdet Anday Ödülü’, Büyükşehir modeline geçilmesiyle Ören Belediyesi’nin kapatılması sonrasında Milas Belediyesi Kültür Sanat Etkinlikleri arasına alınmış ve ‘Ödül Alanı’ da “Deneme, Tiyatro, Roman ve Şiir” olmak üzere çeşitlendirilmiş, genişletilmişti.

Bu değişiklik, kolayca anlaşılabilir ve anlamlandırılabilir şekilde; Melih Cevdet Anday’ın sadece şiir dalında değil ayrıca Deneme, Tiyatro, Roman türlerinde de eserler vermesi olarak gerekçelendirilmişti.

 

Geçtiğimiz yıl “Deneme”

dalında verilmişti

‘Melih Cevdet Anday Büyük Edebiyat Ödülü’ adıyla, geçtiğimiz yıl “Deneme” türüne verilen ödülle başlatılan bu yeni uygulama kapsamında bu yıl ‘Tiyatro Oyunu’ dalında yapılacak yarışmaya son katılım tarihinin 1 Haziran 2017 olduğu anımsatıldı.

İoanna Kuçuradi, Ayşegül Yüksel, Ali Sirmen, Orhan Alkaya, Eren Aysan, Cem Erciyes ve Enver Aysever’den oluşan Seçici Kurul tarafından belirlenecek olan ödül kazanan yapıt, 1 Eylül 2017 tarihinde açıklanacak.

 

Yarışmada, yapıt sahibine 3 bin TL ödül verilecek.

Yarışmaya katılmak isteyenlerin daha önce hiçbir yerde sahnelenmemiş tiyatro oyunlarını (8 adet çoğaltarak) adı, açık adresi ve kısa yaşam öyküleri ile beraber Milas Belediyesi Hisarbaşı Mahallesi Belediye Caddesi No: 24/A  Milas- Muğla ya da ([email protected]) adresine göndermeleri isteniyor.

 

Şartname

Milas Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre, ‘Melih Cevdet Anday Tiyatro Ödülü’ yarışmasının şartnamesi ise şöyle …

Melih Cevdet Anday Büyük Edebiyat Ödülü 2017 yılında “Tiyatro” dalında verilecektir.

Ödüle yarışmacılar daha önce hiçbir yerde sahnelenmemiş bir Tiyatro oyunu ile aday olabilir.

Ödüle son katılma tarihi 1 Haziran 2017’dir.

Ödüle kişiler Tiyatro oyunu ile kendileri doğrudan katılabilir ya da daha önce hiçbir yerde sahnelenmemiş Tiyatro oyunlarını sivil toplum örgütleri, yayınevleri ve üçüncü kişiler, sanatçının (yapıt sahibinin) onayı alınmak koşuluyla önerebilirler.

Ödül için gönderilen yapıtlar açıklanmaz, yalnızca ödül kazanan duyurulur.

Ödül kazanan yapıt 1 Eylül 2017 tarihinde açıklanacaktır.

Ödül tek yapıta verilecektir.

Ödülü kazanan yapıt sahibine 3.000 TL verilecektir.

Ödüle başvuranlar, ilan edilen tüm koşulları, kabul etmiş sayılacaktır.

Ödüle aday olacak yapıt sahipleri; adı, açık adresi ve kısa yaşam öyküsüyle birlikte tiyatro oyunlarını (8 adet çoğaltarak) Özel Kalem Müdürlüğü - Hisarbaşı Mahallesi Belediye Caddesi No:24/A Milas yada ([email protected]) adresine göndermelidir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X