Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

‘Milas MİTSO Satranç Turnuvası’ yapıldı

ÖNDER Spor Haber / Hüseyin AÇAR

‘Milas MİTSO Satranç Turnuvası’ yapıldı
Bu içerik 1088 kez okundu.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle Milas Ticaret ve Sanayi Odası (MİTSO) tarafından düzenlenen ‘Milas MİTSO Satranç Turnuvası’ 27 - 28 Mayıs tarihlerinde yapıldı.

MİTSO lokalinde yapılan turnuvaya 200’e yakın sporcu katıldı.

Sezonun Milas’taki son turnuvasına ilgi oldukça büyük oldu.

7 - 8 - 10 - 12 - 14 Yaş altı ve Açık olmak üzere 6 kategoride sporcular turnuvanın ilk on derecesi için yarıştılar.

Ali Ülgül’ün Başhakemliğini yaptığı Satranç Turnuvasında; Elif Vildan Altunbozar, İsmail Hakkı Sütçü, Cumhur Önal, Neslihan Şenol ve Mualla Keskin sporculara hakem olarak yardımcı oldular.

Turnuva Direktörlüğünü Milas Satranç Temsilcisi Elif Vildan Altunbozar’ın üstlendiği Satranç Turnuvasına Milas ve çevre ilçeler ve illerden sporcular katıldılar.

Bu yıl 12’ncisi yapılan Milas MİTSO Satranç Turnuvası 27 Mayıs Cumartesi günü ilk tur maçları ile başlayıp 28 Mayıs Pazar günü yapılan ikinci tur maçları ile sona erdi.

Turnuva, karşılaşmaların tamamlanmasının ardından düzenlenen ödül töreniyle sona erdi.

Ödül töreninde, 6 kategoride ilk üç sırayı alan sporculara kupalar ve 4 ve 10’uncu sıralar arasındaki sporculara da madalyalar verildi.

Turnuvanın ödül töreninde sporculara madalya ve kupaları; MİTSO Genel Sekreteri Kazım Sarıoğlu, MİTSO Sicil Müdür Yardımcısı Aslı Yalçın ve Gazetemiz Spor Muhabiri Hüseyin Açar verdiler.

Turnuva, tüm sporcuların günün anısını paylaştıkları anı fotoğraflarının çektirilmesiyle sona erdi.

 

Teşekkürler

Ödül töreninde bir konuşma yapan MİTSO Satranç Turnuvası Direktörü ve Milas Satranç Temsilcisi Elif Vildan Altunbozar, turnuvanın son derece başarılı bir şekilde tamamlandığını belirterek, turnuvaya katılan tüm sporculara, ailelerine ve turnuvaya sponsor olan evsahibi MİTSO ile MİTSO Lokal İşletmecisi Can Alaçeşme ve Şükrü Demirkol ile Spor Muhabiri Hüseyin Açar’a ve turnuva hakemlerine teşekkür etti.

Sezonun Milas’taki son turnuvasına katılımın yoğun olmasının Satranç Ailesi olarak kendilerini mutlu ettiğini vurgulayan Elif Vildan Altunbozar, “Haziran ayı içinde Muğla’da ve Temmuz ayı içinde Güllük’te yapılacak olan Satranç Turnuvalarına sporcularımızı bekliyoruz” dedi.

 

‘İlk On’a girenler …

 

7 Yaş altı-

1.Cem Polat, 2.Kayra Çakır, 3.Çağan Yalçın, 4.Ali Çağan Ayvaz, 5.Aleyna Kaya, 6.Kan Efe Akçin, 7.İlker Avcıoğlu, 8.Eylül Eskici, 9.Cihan Güroğlu ve 10.Tuncay Akyar.

 

8 Yaş altı-

1.Yağız Acar, 2.Sabri Yiğit Dağdeviren, 3.Batuhan Sütçü, 4.Öykü Kökten, 5.Ege Pakkan, 6.Elifsu Tunç, 7.Durmuş Eren Cebe, 8.Çağan Efe Ece, 9.Elif Nida Kırcağız ve 10. Taylan Yavuz.

 

10 Yaş altı-

1.Arda Uzgur, 2.Ertuğrul Kabaz, 3.Muhammet Akgedik, 4.İsmail Yağız Özen, 5.Yağız Alp Balıkçı, 6.Efe Gündüz, 7.Ali Ümit Karca, 8.Kaan Sütçü, 9.Ali Emre Ören ve 10.Egehan Öner.

 

12 Yaş alt-

1.Nuri Efe Parasız, 2.Arda Kırova, 3.Yiğit Aydın, 4.Melisa Kara, 5.Nazlı Yılmaz, 6.Süleyman Alp Çetinkaya, 7.Ziya Furkan Toklu, 8.Gökalp Avcı, 9. Tuğçe Sude Yıldız, 10.Ömer Faruk Tural.

 

14 Yaş altı-

1.Hilal Soyal, 2.Şinasi Deniz Portakaldalı, 3.İsmail Emin Memiş, 4.Sercan Burak Gezer, 5.Gökalp Ergun, 6.İzzet Erdoğan, 7.Mustafa Yağız Kara, 8.Sezer Kırca, 9.İsmail Yorulmaz ve 10.Nimet Begüm Aydoğdu.

 

Açık kategoride-

1.Mehmet Salih Kaya, 2.Ali Demirbaş, 3.Süleyman Yıldırım, 4.Gizem Demir, 5.Alim Korkmaz, 6.Halil Kara, 7.Yusuf Boncuk, 8.Çınar Altunay, 9.Yunus Emre Tunç ve 10.Hamit İzdaş.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X