Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

“Süt içiyorum, sağlıklı büyüyorum”

ÖNDER Haber / Melih KAŞKAR -

“Süt içiyorum, sağlıklı büyüyorum”
Bu içerik 548 kez okundu.

21 Mayıs Dünya Süt Günü dolayısıyla Gıda, Tarım ve Hayvancılık Muğla İl Müdürlüğü’nce ilimizdeki ilkokullarda “Süt içiyorum, sağlıklı büyüyorum” konulu resim yarışması düzenlendi.

Yarışmada dereceye giren öğrencilere ödülleri, İskender Alper Konakaltı Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen “Lider Çocuk Tarım Kampı Şenliği”nde verildi.

Milas Süt Üreticileri Birliği Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Biriminden verilen bilgiye göre, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Muğla İl Müdürlüğü Gıda ve Yem Şube Müdürü Yıldırım Yurdusev, Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği Genel Başkan Yardımcısı, Milas Süt Birliği Başkanı Ali İhsan Gezgin, Birlik Genel Müdürü Soner Güney, Fethiye - Seydikemer Süt Birliği Başkanı Turgut Tokmak, Marmaris İlçe Müdürü, kurum ve okul yöneticileri ile öğrenci ve öğrenci velilerinin katılımıyla gerçekleşen etkinlik, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal marşımızın okunmasıyla başladı.

Öğrencilerin, süt içme ve yoğurt yeme yarışmaları ile dans gösterilerinin ardından resim yarışmasının ödül töreni yapıldı. Yarışmada birinci olan Kavaklıdere Cumhuriyet İlkokulu öğrencisi Eren Koçar’a, ikinci olan Menteşe Emirbeyazıt İlkokulu öğrencisi Almira Korkmaz’a, üçüncü olan Marmaris Evren Paşa İlkokulu öğrencisi Arda Aydın’a Milas Süt Birliği ve Fethiye-Seydikemer Süt Birliği’nin sponsorluklarında alınan ödüller verildi. Ödül olarak birinciye Tablet, ikinciye Bisiklet, üçüncüye Fotoğraf Makinesi hediye edildi.

Lider Çocuk Tarım Kampı Şenliği’nde gerçekleştirilen ödül töreninde konuşma yapan Gıda ve Yem Şube Müdürü Yıldırım Yurdusev, sütün çocukların beslenmesindeki önemine değinerek, ülkemizde süt tüketiminin yeterli olmadığına dikkat çekti.

Etkinlik kapsamında, resim yarışmasında dereceye giren öğrencilerin çalışmaları başta olmak üzere yarışmaya katılan tüm öğrencilerin resimleri Menteşe İskender Alper Konakaltı Kültür Merkezi’nde sergilendi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X