Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Milas 4. Zeytin Hasat Şenliği 25 - 26 Kasım’da yapılacak

ÖNDER Haber / Melih KAŞKAR -

Milas 4. Zeytin Hasat Şenliği 25 - 26 Kasım’da yapılacak
Bu içerik 523 kez okundu.

Bu yıl 4’üncüsü düzenlenecek olan Milas Zeytin Hasat Şenliği’nin 25 - 26 Kasım tarihlerinde yapılacağı bildirildi.

Zeytin Hasan Şenliği Düzenleme Komisyonu’nun toplantısına başkanlık eden Kaymakam Eren Arslan, şenliğin Milas zeytin ve zeytinyağı için önemini vurgulayarak, “Milas Zeytin Hasat Şenliği hep devam edecek” dedi.

MİTSO Basın Bürosundan edinilen bilgiye göre, Milas Zeytin Hasat Şenliği Düzenleme Komisyonu, Kaymakam Eren Arslan başkanlığında zeytinyağı sektörü temsilcileriyle bir toplantı yaptı.

Toplantıya Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Milas MYO Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Figen Çukur, Gıda Tarım ve Hayvancılık Milas İlçe Müdürü Eşref Arslan, MİTSO Meclis Başkanı Mustafa Yüksel, MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Milas Ziraat Odası Başkanı İsmail Atıcı, TARİŞ 153 No’lu Zeytin ve Zeytinyağı Kooperatifi Başkanı Kamil Gül, Zeytindostu Derneği Muğla Temsilcisi Feridun Kaykı, AREGELA Sınır Tanımayan Şefler Derneği Başkanı Ahmet Çetin ile diğer komisyon üyeleri ve zeytinyağı sektörünün temsilcileri katıldılar.

 

“Şenlik hakkında hep olumlu sözler duydum”

Toplantının açılışında bir konuşma yapan Milas Kaymakamı Eren Arslan, kendisinin Milas’a yeni atanmış olması nedeniyle şenliğe ilk kez katılacağını belirterek, “Bu şenlik benden önce Sayın Kaymakam Fuat Gürel döneminde başlamış. Milas’a geldikten sonra şenlik hakkında hep olumlu sözler duydum. Milas’ın zeytinciliğine ve zeytin üreticisinin bilinçlenmesine önemli katkısı olacak bu şenlik benim zamanımda da, benden sonra da hep devam edecek” dedi ve zeytin-zeytinyağı üreticilerini şenliğe destek vermeye davet etti.

 

“Milas Zeytin Hasat Şenliği’ne her zaman destek vereceğiz”

Zeytin Hasat Şenliği Düzenleme Komisyonu’nda MİTSO adına görev alan, Odanın Ar - Ge ve Dış İlişkiler Memuru Gülay Aytaç’ın, komisyon olarak bugüne dek yapılan çalışmaları özetlemesi ve şenliğe davet edilecek kişiler ve şenlik taslak programı ilgili olarak bilgi vermesinin ardından MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer bir konuşma yaptı.

Özer konuşmasında MİTSO olarak Milas zeytinyağına alınan Coğrafi İşaret Tescilinin Milas zeytinyağının tanıtımına ve piyasada değer bulmasına çok büyük bir katkı sağlayacağını belirten Özer, Zeytin Hasat Şenliği’ne verdikleri önemi de belirterek “MİTSO olarak Milas Zeytin Hasat Şenliği’ne her zaman destek vereceğiz” dedi.

 

“Milas zeytinyağı hak ettiği yere mutlaka gelecektir”

Milas Ziraat Odası Başkanı İsmail Atıcı da konuşmasında, üç yıldır yapılmakta olan Milas Zeytin Hasat Şenliği’nin bu yıl 4’üncüsünün yapılacağını söyleyerek, “Zeytin Hasat Şenlikleri Milas’a ve Milas’ın zeytin üreticisine hiçbir şey kazandırmamıştır, denilemez. Bu şenlik sayesinde zeytin ve zeytinyağı üreticisinde giderek bir bilinç oluştuğunu görmekteyiz. Milas zeytinyağının kalitesini arttırmak için daha önce erken hasat ve soğuk sıkım yöntemi hiç bir şekilde konuşulmazken, şimdi herkes tarafından konuşulmaya başlanmıştır. Tüketici bile erken hasat, soğuk sıkım zeytinyağı talep etmeye başlamıştır. Bu bilinçlenme zamanla daha da artacak ve Milas zeytinyağı hak ettiği yere mutlaka gelecektir” dedi.

Milas 4. Zeytin ve Zeytinyağı Şenliği hazırlıklarıyla ilgili toplantı, konuşmaların ardından, şenliğin daha verimli geçmesi ve zeytinyağı kalitesinin arttırılması ile ilgili çeşitli önerilerin dile getirilmesiyle sürdü …

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X