Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

KIZILAY’dan, Ramazan yardımları

ÖNDER Haber / Melih KAŞKAR -

KIZILAY’dan, Ramazan yardımları
Bu içerik 414 kez okundu.

TÜRK KIZILAYI Milas Şube Başkanı Mustafa Gezginci, Ramazan ayı dolayısıyla Kızılay Genel Merkezi tarafından ilçemize gönderilen konserve kıyma ve kavurmaların ihtiyaç sahiplerine dağıtımına başlandığını bildirdi.

Türk Kızılayı tarafından 2016 yılı içinde gerçekleşen vekaleten kurban kesimlerinden 800 gramlık konserve haline getirilen kıyma ve kavurmalar, ilçemizdeki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmaya başlandı.

288’i kıyma, 288’i ise kavurma olan toplam 576 adet konserveyi ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya başladıklarını belirten Kızılay Milas Şube Başkanı Mustafa Gezginci, “Kızılay olarak yıl boyunca ihtiyaç sahibi bireylere ulaşmaya çalışıyoruz. Fakat Ramazan ayı dolayısıyla ayrı bir çalışma başlatılarak genel merkezimiz tarafından ilçemize 576 adet et konservesi gönderildi” dedi.

İlçemizdeki hayırseverlerin Ramazan ayı dolayısıyla fitre ve zekat bağışlarını da kabul ettiklerini belirten Gezginci, “Her yıl olduğu gibi bu yıl da hayırseverlerimiz fitre ve zekat bağışında Kızılayımıza bağışta bulunabilecek. Yapılan bağışlar, maddi yardımlar da ihtiyacı olanlara ulaştırılıyor. Önümüzdeki günlerde yine Kızılay olarak ihtiyaç sahiplerine, içinde gıda yardımlarının bulunduğu kolilerimizi de ulaştırmayı amaçlıyoruz” dedi.

Ramazan ayı dolayısıyla ayrıca 9 Haziran Cuma günü Ulu Camii’nde mevlit okutulacağını sözlerine ekleyen Gezginci, hemşehrilerimizi düzenleyecekleri mevlidi şerife davet etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X