Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Haziran ayı Belediye Meclisi toplandı

A. Coşkun EFENDİOĞLU -

Haziran ayı Belediye Meclisi toplandı
Bu içerik 378 kez okundu.

Haziran ayı Milas Belediye Meclisi toplantısı, dün saat 10:00’da, Belediye Toplantı ve Düğün Salonu, Tiyatro Festivali için düzenlendiğinden, salonun giriş kısmında toplandı.

Tamamına yakını imarla ilgili konulardan oluşan 10 maddelik meclis gündemi, imarla ilgili yeni başvuruların İmar Komisyonu’na havalesi ve sonrasında da komisyon kararlarının okunarak karara bağlanmasıyla geçti.

Dikkat çeken bir konu ise, Büyükşehir yasası çıktıktan sonra, mal dağıtımı yapan komisyonun yaptığı çalışma sonrası ortaya çıkan yanlışlıklar nedeniyle, kurumlar arasında halâ devam eden “Burası bizde olmalıydı, bize lazım” türünden taleplerin çokluğuydu.

 

“Kabul etmek durumundayız”

Başkan Tokat, hemen her mecliste birkaç örneğinin gündeme geldiği bu konuda, 4 - 5 ay önce, valilik nezdindeki ‘Dağıtım Komisyonu’nun yeniden yetkilendirildiğini ve ortaya çıkan sorunları çözmeye çalıştığını, ancak yine de sorunların giderilemediğini belilrterek, “Bugünkü gündemimizde de olan, bazı su kaynaklarıyla ilgili Büyükşehir’in taleplerini, suyla ilgili olduğu için kabul etmek durumundayız. Aksi takdirde mahkeme yoluyla verilecek görünüyor. Tamam verelim, ancak bu zaman da, bunun karşılığında yeni bir şeyler alamadığımız için, bizim aleyhimize haksız bir tablo ortaya çıkabiliyor” dedi.

 

İftar buluşmalarına davet

Gündem maddelerinin sona ermesi sonrasında Başkan Tokat, Ramazan ayında olduğumuzu belirterek, Ramazanın barış içinde, huzurlu ve bereketli günlere vesile olmasını diledi. Bu kutsal ayda islam dünyasının bölgemizde yaşadığı sıkıntılara da dikkat çeken Başkan Tokat, bir an önce barış dolu günler gelmesini temenni ettiklerini belirtti ve Meclis üyelerini, Ramazan ayı nedeniyle Belediye ve Kaymakamlığın düzenlediği iftar yemeklerini hatırlatıp bu iftar buluşmalarına davet etti.

 

“Vatandaşlarımız, zabıtamıza haber versinler”

Toplantının sonunda ise Gazetemiz Yayın Yönetmeni Coşkun Efendioğlu söz alarak, “Dün Dünya Çevre Günü’ydü ve Gazetemizin bugünkü sayısında yer alan, vatandaşların bu yöndeki pek çok şikayetinin yer aldığı haberler ve görüntüler var. Bunların tespit edilerek giderilmesi ve sorumlularının cezalandırılması için yetki ve sorumluluk sizde mi, yoksa Büyükşehir ya da başka kurumlarda mı?” diye bir soru yöneltti.

Başkan Tokat, bu soruya karşılık olarak, “Zabıtamızın elbette yetkisi var. Ama bazılarında, bizim keseceğimiz cezalar çok da caydırıcı olmuyor. Bu nedenle Çevre Müdürlüğü’nün de bilgilendirilmesi gerek. Onların cezaları daha ağır. Bu arada, çok geniş bir alanda hizmet veriyoruz. Vatandaşlarımız, bu türden durumları zabıtamıza haber versinler. Ayrıca, ‘buraya moloz döktüler’ diyerek geçiştirmesinler. Yörede yaşayan insanlarımız, kimlerin döktüğünü de görüyor, biliyordur. Lütfen bize bunları da bildirsinler, fotoğraflarını çeksinler. O zaman daha etkin bir mücadele yürütebiliriz” dedi.

Bu arada bir Zabıta yetkilisi, dünkü gazetemizde haberleştirilen yerle ilgili olarak cep telefonu kamerasına alınmış görüntüleri gösterip “Bu olayın peşindeyiz, sorumlularını bulmaya çalışıyoruz” diyerek, bu tür olayları takip ettiklerini dile getirdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X