Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Yaz tatili başlıyor, bugün karne günü …

ÖNDER Haber / Melih KAŞKAR -

Yaz tatili başlıyor, bugün karne günü …
Bu içerik 435 kez okundu.

İlçemizde 117 okulda öğrenim gören 21 bin 412 öğrenci bugün karnelerini alarak tatile giriyor ...

2016 - 2017 Eğitim Öğretim Yılı bugün sona eriyor. Ülkemiz genelinde olduğu gibi ilçemizde de karnelerini alacak olan öğrenciler, uzun bir tatile başlayacaklar.

Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, ilçemiz genelinde eğitim-öğretim yapılan 117 okulda, 21 bin 412 öğrencinin karne sevincini yaşayacağını belirterek; “Bunlardan 6 bin 469’u ilkokul, 6 bin 896’sı ortaokul ve 6 bin 169’u ise liselerde okuyan öğrencilerimizdir. Milas adına başarılı bir eğitim-öğretim yılını geride bıraktığımızı söyleyebilirim. Her karne döneminde olduğu gibi bir kez daha velilerimize, yani anne-babalara seslenmek istiyorum. Önemli olan, karnelerde yazılı notlar değildir. Önemli olan çocuklarımızın, okul ve aile işbirliğinde, geleceğe güvenle bakabilen, sorumlu birer birey olarak yetişmeleridir. Okullarda verilen müfredatla birlikte yavrularımıza bunları aşılamaya çalışıyor, velilerimizle sıkça bir araya gelerek bu konuda görüş alışverişinde bulunuyoruz. Dolayısıyla, çocuklarımıza karnesindeki notlar üzerinden yüklenmek, onları başarısız olarak adlandırmak doğru değildir.

2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı’nın sonuna geldiğimiz bugün de, sınıflarını başarıyla tamamlayan ve bir üst sınıfa geçen çocuklarımızı kutluyorum. Onlara gelecek yıllardaki eğitim süreçlerinde de başarılar diliyorum. 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı’nda okula başlayacak çocuklarımıza da şimdiden başarılar diliyorum” diyerek, bu sene Resmi Karne Töreninin Kazıklı İlkokulu’nda olacağını sözlerine ekledi ...

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X