Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

MUÇEP 10 - 11 Haziran’da Datça’da buluşuyor

A. Kemal KAŞKAR -

MUÇEP 10 - 11 Haziran’da Datça’da buluşuyor
Bu içerik 833 kez okundu.

2016 Kasım ayından bu yana düzenli toplantılarla varlığını, etkinliğini güçlendirerek sürdüren Muğla Çevre Platformu (MUÇEP) Bileşenleri 10 - 11 Haziran tarihlerinde, bu kez Datça’da buluşacaklar.

Buluşmanın, yarın saat 18’de yapılacak olan ‘yerel sivil toplum kuruluşlarının tanıtımı ve yerel sorunların gündeme getirilmesi’ bölümüne, Datçalı Sivil Toplum Kuruluşları, Cumhuriyet Meydanı’nda kuracakları tanıtım masalarıyla katılacaklar. MUÇEP tanıtım masasının da yer alacağı alanın bir yerine de Sinevizyon kurularak geri planda hem MUÇEP hem de Datça ile ilgili gösterimler yapılacak.

Cumhuriyet Meydanı’ndaki bu etkinliğe, MUÇEP ve Datça STK’larının yanısıra 8 - 9 Haziran tarihlerinde “Önemli Doğa Alanları Koruma Projesi” kapsamında düzenlenecek seminer için Datça’da olacak Sualtı Araştırmaları Derneği (SAD) ve ayrıca, Datça’da yürütülmekte olan “Keçiboynuzu Ormanları” projesinin tanıtımı için Datça Orman Bölge Şefliği’nin de katılacağı belirtildi.

11 Haziran Pazar günü ise, ilgili tüm yurttaşlarımızın davetli oldukları olağan MUÇEP toplantısı yapılacak.

MUÇEP Datça Buluşması’nın ayrıntıları ise şöyle …

 

10 Haziran Cumartesi

14:00-17:00 Ön Değerlendirme Masa Çalışmaları (Fora Otel) Masa Konuları için öneriler:

1-Enerji Demokrasisi ve Yerel Enerji Kooperatifleri, / 2-Muğla İlinde Maden ve Taş Ocağı Sahaları, / 3-1/100.000 Çevre Düzeni Planı, / 4-Zeytincilik hakkında yasal düzenlemeler, / 5-İletişim yöntemlerimiz üzerine değerlendirme ve 6-Dünya Bankası.

18:00 STK Tanıtım Masaları Kurulması (Datça Cumhuriyet Meydanı)

 

11 Haziran Pazar

Faruk Şahin’in sunumlarıyla saat 11’de açılış konuşmaları ve Abide Elbaşı ve Rezzan Şebin’in Resmi Kurumlarla Yapılan Görüşmelerde Son Durum ve Serdar Denktaş’ın AP, DB, CBD, IUCN’ye gönderilen mektuplar ekseninde MUÇEP’in Uluslararası İlişkileri hakkında bilgilendirmeleriyle başlayacak olan geleneksel formattaki toplantıda daha sonra,

11:45 - Halkla İlişkiler Komisyonu’nun İmza Kampanyası ve Okluk Koyu ile ilgili olarak Şamil Beştoy’un, Yatağan - Turgut köyünde yeni termik santralar yapılması sorunuyla ilgili olarak Mustafa Tuncaelli’nin ‘son durumlar’ ve “Gökova Pedallarımın Altında Bisiklet Turu” ve “Bodrum Bisiklet Turu” ile ilgili olarak da Nihat Gençosman’ın bilgilendirme sunumları yapılacak.

 

12:15 - Bilim Komisyonu

Faaliyet Sunumu-

Toplantının bu bölümünde, Serdar Denktaş, Komisyon tarafından hazırlanan “Muğla Bölgesi Önemli Doğa Alanlarında Biyolojik Çeşitlilik ve Tehdit Altındaki Türler Raporu”nu sunacak. Şamil Beştoy ise, Dünya Biyolojik Çeşitlilik Günü ile Dünya Çevre Günü etkinlikleri hakkında bilgilendirmelerde bulunacak ve Enerji Çalışma Grubu Raporu’nu sunacak.

Toplantının birinci oturumu, Hukuk Komisyonu Faaliyet Sunumu, Önümüzdeki Süreçte Etkinlik Önerileri ile tamamlandıktan sonra ikinci oturum saat 14’te başlayacak.

Bu oturumda ise; MUÇEP Genel Değerlendirme konuşmaları, Sonuç Bildirgesinin hazırlıkları, MUÇEP Sözcülerinin Seçimi ve Bütçe oluşturulmasının ardından Sonuç Bildirgesi okunacak ve MUÇEP Datça Buluşması, bir sonraki toplantı yerinin ve tarihinin belirlenip duyurulmasıyla sona erecek.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X