Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Toplu taşıma hizmeti verilmeye başlandı

ÖNDER Haber / A. Kemal KAŞKAR -

Toplu taşıma hizmeti verilmeye başlandı
Bu içerik 533 kez okundu.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı MUTTAŞ araçları tarafından, Milas (Otogar) ile Milas - Bodrum Havalimanı arasında toplu taşıma hizmeti verilmeye başlandı.

Bilindiği gibi, yıllardır Milas’a, adını taşıyan havalimanından toplu ulaşım hizmeti verilmemesi sert eleştirilere neden oluyordu.

Hafta içinde Milas Otogarı’ndan seferler sabah saat 06.30’da başlayıp saat 07’den itibaren her saat başı devam ederken, havalimanından Milas otogarına sabah saat 07’den itibaren başlatılacak seferler ise akşam saat 20’ye kadar sürecek.

Hafta sonunda ise sabah saat 07.30’da Milas Otogarı’ndan ilk servis kalkarken, havalimanından son araç saat 18’de hareket edecek.

Hafta sonunda havalimanından kent merkezine son seferin saat 18’de yapılmasının ihtiyacı tam anlamıyla karşılayamayacağı söylenebilir ama hizmetin vatandaşlarımızı çok mutlu ettiğini de muhakkak not etmemiz gerekir.

 

Milas (Otogar) - Milas – Bodrum Havalimanı güzergâhına ait ücret tarifesi ise  şöyle:

Elektronik Kartlı yolcular için/ Milas - Baharlı arasında  indirimli yolcular için) 2,20 TL. diğer yolcular içinse 3,30 TL. Nakit binişli yolcular için/ (indirimli yolcular için) 2,75 TL. diğer yolcular için 3,75 TL.

Milas – Koru - Ekinambarı Kavşağı (indirimli yolcular için) 3,30 TL. diğer yolcular için 4,40 TL. Nakit binişli yolcular içinse ücret tarifesi (indirimli yolcular için) 3,75 TL. diğer yolcular için 5,50 TL.

 

Gidiş ve dönüş güzergâhları

Servislerin tek yönde 22 km olan ve yaklaşık 35 dakika süren gidiş ve dönüş güzergâhları ise şöyle …

 

Milas Otogarından başlayan gidiş güzergahı; 19 Mayıs Bulvarı - Selobaşı Caddesi - İnönü Caddesi - Dr. İsmail Hakkı Milas Caddesi - Milas Köy Garajı - Dr. İsmail Hakkı Milas Caddesi - İnönü Caddesi - Lozan Caddesi - 23 Nisan Bulvarı - Halilbey Bulvarı - Bodrum Yolu - Baharlı Mahallesi - Koruköy Mahallesi - Ekinambarı Kavşağından devam ederek, Milas - Bodrum Havalimanı’nda son bulmaktadır.

 

Milas/Bodrum Havalimanından başlayan dönüş güzergâhı; Ekinambarı Kavşağı - Koruköy Mahallesi - Baharlı Mahallesi - Bodrum Yolu - Halilbey Bulvarı – Atatürk Bulvarı – Zekeriya Gümüşkesen Caddesi – Lozan Caddesi - İnönü Caddesi - Dr. İsmail Hakkı Milas Caddesi - Milas Köy Garajı - Dr. İsmail Hakkı Milas Caddesi - İnönü Caddesi - Selobaşı Caddesi ve 19 Mayıs Bulvarından devam ederek Milas Otogarında son bulmaktadır.

Güzergâh tek yönde 22 km olup, yaklaşık 35 dakika sürmektedir.

 

MİTSO’dan Teşekkür ziyareti

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından Milas - Bodrum Havalimanı’ndan Milas şehir merkezine toplu taşıma hizmeti verilmeye başlanması nedeniyle MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’e teşekkür ziyaretinde bulundu.

Milas’tan Havalimanına gidip gelen önemli bir yolcu potansiyeli olduğunu düşündüklerini belirten Özer, “Gece geç saatlerde Milas - Bodrum Havalimanı’na inen, özellikle bayan yolcular büyük zorluklarla karşılaşıyorlardı. Bu sorunun çözümlenmesi bizleri çok memnun etti. Başta şahsınız olmak üzere size ve Muğla Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığına çok teşekkür ederiz” dedi.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün de, “Milas - Bodrum Havalimanı’ndan Milas’a yolcu servisi konulması için gelen talepleri değerlendirdik. Gelen uçakların iniş saatleriyle uygun olacak şekilde otobüsler çalışacak. Duruma bir bakacağız; eğer yeterli bir talep olursa bu seferler devam edecek. Biz öncelikle kamu menfaatini düşünüyoruz. Seferleri başlattık, bir süre devam etsin bakalım. Ona göre durumu değerlendireceğiz” dedi.

MİTSO Basın Bürosundan edinilen bilgiye göre, ziyarette ayrıca, MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer’in, Milas’ta modern bir fuar alanına duyulan ihtiyacı da dile getirerek bu konuda Büyükşehir Belediyesi’nin desteğini beklediklerini ifade ettiği, Başkan Gürün’ün de fuar alanı konusunu değerlendireceklerini söylediği bildirildi.

 

1 milyon 540 bin 992 havaalanı yolcusuna hizmet verildi

Muğla Büyükşehir Belediyesi Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, Muğla Büyükşehir Belediyesi kuruluşu MUTTAŞ, Muğla genelinde Marmaris-Dalaman Havaalanı, Fethiye-Dalaman Havaalanı, Menteşe İlçesi-Milas-Bodrum Havaalanı, Bodrum İlçesi-Milas-Bodrum Havaalanı, Datça- Dalaman Havaalanı olmak üzere 5 ayrı hatta hizmet verirken bu yıl Milas ilçesi Milas-Bodrum Havaalanı seferlerine de başladı. Sefer saatlerinin her hafta uçak saatlerine göre güncellenip www.mugla.bel.tr ve www.muttas.com.tr adreslerinden öğrenilebiliyor. MUTTAŞ kurulduğu günden bugüne kadar Muğla’da 1 milyon 540 bin 992 havaalanı yolcusuna hizmet verdi.

Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün; “Muğla’yı tercih eden yerli ve yabancı misafirlerimizin en çok kullandığı ulaşım araçlarından biri olan hava yolları için Büyükşehir Belediyesi olarak MUTTAŞ ile havaalanı taşımacılığı hizmetini başlattık. Vatandaşlarımızın bu hizmetimizden memnuniyeti ve talepleri ile seferlerimizi arttırdık. Milas ilçemizden Milas-Bodrum Havaalanına da seferlerimiz başladı. 30 modern ve konforlu aracımız, 48 deneyimli personelimizle iki havaalanında vatandaşlarımıza hizmet veriyoruz. Muğla’da yaşayan vatandaşlarımıza ve misafirlerimize her alanda en iyi hizmeti vermek için Büyükşehir Belediyesi olarak çalışmaktayız” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X