Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Ortak Konser beğeniyle izlendi

ÖNDER Haber / Melih KAŞKAR -

Ortak Konser beğeniyle izlendi
Bu içerik 615 kez okundu.

Cumhuriyet Ortaokulu ve Şehit Murat İnci İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinin ortaklaşa gerçekleştirdikleri Türk Halk Müziği Konseri, Atapark’ta halka açık olarak sunuldu.

Cumhuriyet Ortaokulu Müzik Öğretmeni Mustafa Tezcan ve Şehit Murat İnci İmam Hatip Ortaokulu Müzik Öğretmeni Halil Kesmen’in 4 aylık bir süreçte ve her iki okulda öğrenim gören öğrencilerin ortaklaşa çalışmasıyla hazırlanan Türk Halk Müziği Konseri beğeniyle izlendi.

Şehit Murat İnci İmam Hatip Ortaokulu Müzik Öğretmeni Halil Kesmen’in şefliğinde gerçekleşen konser öncesinde bir konuşma yapan Şehit Murat İnci İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Ercan Çatak, önce okul ile ilgili ilgili bilgi verdi. Çatak, okulun 2016 - 2017 Eğitim Öğretim yılında açıldığını, ilk yılın sonunda Türkiye’de bir ilk olan Spor Lisesi’nin önümüzdeki eğitim-öğretim yılında öğrenci kabul ederek eğitim-öğretime başlayacağını söyledi ve sözlerini şöyle sürdürdü:

“Türkiye’nin dört bir tarafından sınavla alınacak öğrenciler için okulumuzda her türlü altyapı hazırlanmış durumdadır. Buradan Milaslı tüm anne-babalara sesleniyorum. Bu sene 8’nci sınıfta okuyan çocuğunuz varsa sizler de bu fırsatı değerlendirin ve çocuğunuzun bu sınava girmesini sağlayın” dedi.

Yapılan konuşmanın ardından Cumhuriyet Ortaokulu öğrencilerinden İrem Akşit’in solo performansı ile başlayan konserde daha sonra her iki okul öğrencilerinden oluşan koro sahne aldı.

Ülkemizin tüm yörelerinden seçilen türkülerin seslendirildiği konserde özellikle solo söylenen türküler, Atapark’ta konseri izleyenler tarafından büyük alkış alırken, ses düzeninden kaynaklanan teknik sorunlar yüzünden seslendirilen eserler alanda yeterince keyifle dinlenemedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X