Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Vali Çiçek, karne günü Marmaris’teydi

ÖNDER Haber / Serpil SEYFİOĞLU -

Vali Çiçek, karne günü Marmaris’teydi
Bu içerik 932 kez okundu.

İlimiz Muğla’daki okullarda eğitim gören 147 bin 557 öğrenci, ülkemiz genelinde olduğu gibi, 9 Haziran Cuma günü karnelerini alarak yaz tatiline girdi ...

Valilik Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, Muğla Valisi Amir Çiçek, Muğla Milletvekili Nihat Öztürk, Marmaris Kaymakamı Celalettin Yüksel, İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci’nin katılımıyla Marmaris Nurettin Gençalioğlu Anadolu Lisesi’nde yapılan karne dağıtım töreninde yaptığı konuşmada, öğrencilerin yetişmesinde büyük emeği olan öğretmenlere, okul yöneticilerine, milli eğitim camiası ve velilere teşekkür eden Vali Çiçek, “2016 - 2017 eğitim öğretim yılına başladığımızda gençlerimizi kendi değerlerine, kabiliyetlerine, vatanımıza milletimize ve bayrağımıza yararlı evlatlar olarak yetiştirmeyi hedefleyen projelerimiz oldu. Sadece Marmaris’te değil Muğlamızın bütün ilçelerinde bu hedef doğrultusunda okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lisede okuyan çocuklarımızın bu hedefe uygun yetiştirildiğini gözlemledim” dedi ve sözlerini şöyle sürdürdü:

“Değerli öğretmen arkadaşlarım sizlere imkânlar sağlamaya çalıştık. Milli Eğitim Bakanlığımız, bakanlarımız, devletimiz çocuklarımızı her şeyin üstünde tutarak becerilerine göre yetiştirilmesi, sorgulayan, üreten bir nesil olmaları için bütün imkânlarını sundu. Sizler de gerçekten bu eğitim öğretim yılında hangi görevde olursanız olun çocukların iyi eğitim alması için gerekli gayreti gösterdiniz. Bu nedenle hepinize teşekkür ediyorum. 2017 - 2018 eğitim öğretim yılında sizlerden, daha dinç, daha çalışkan, daha donanımlı olmanızı bekliyorum.”

Okul yöneticilerinden, yaz tatilinde okullarının eksiklerini gidererek eğitim - öğretim yılına hazır hale getirmelerini beklediğini söyleyip öğrencilere ise tatilde dinlenmelerini, eğlenmelerini ve kitap okumalarını öneren Vali Çiçek, onlardan, yeni eğitim öğretim yılına dinlenmiş ve okula hazırlanmış bir şekilde gelmelerini istedi.

Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci ise konuşmasında, Muğla’da 147 bin 557 öğrenciye 12 bin 82 öğretmen ve yöneticiyle hizmet verdiklerini söyledi.

Konuşmaların ardından Vali Çiçek ve beraberindekiler, öğrencilere karnelerini ve dereceye giren öğrencilere hediyelerini verdiler. Törende ayrıca halk oyunları gösteri yapıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X