Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Çalışmalar yeniden başlatıldı …

ÖNDER Haber / Adem KANKAYNAR -

Çalışmalar yeniden başlatıldı …
Bu içerik 729 kez okundu.

Milas - Bodrum karayolu üzerindeki Güllük Kavşağı ile birlikte Güllük Mahallesi bağlantı yolunda Kasım 2015 tarihinde ihaleyi alan firma tarafından başlatılan ancak bir süredir ara verilen çalışmalar yeniden hız kazandı.

Yaklaşık 5 aydır ara verilen kavşak ve Güllük Mahallesi’ne ulaşımı sağlayacak olan bölünmüş yolun yapım çalışmalarına yeniden başlandı.

Karayolları 2. Bölge Müdürlüğü tarafından Güllük Kavşağı’nın yeniden düzenlenmesi ve Güllük bağlantı yolunun duble yol yapılması için 2010 yılı Haziran ayı içinde ihalesi yapılan, ancak bölgedeki kamulaştırma çalışmalarının uzun sürmesi nedeniyle geciken çalışmalar, kamulaştırmanın sonuçlanması sonrasında yüklenici firma tarafından başlatılmıştı.

Şu günlerde, bir yıla yakın süre sürdürüldükten sonra geçtiğimiz yılın sonlarından itibaren ara verilen çalışmalar yeniden başlatıldı ve hızlı bir şekilde devam ediyor.

Kavşaktan itibaren 6 bin 750 metre yapılması planlanan yolun bir kısmının tamamlanarak trafiğe açılmasıyla bile mutlu olan bölge sakinleri, çalışmaların durdurulması üzerine endişelenmişti.

Çalışmaların yeniden başlamasıyla bölge halkı da rahatlamış görünüyor.

Yapılan ihaleye göre çalışmanın ‘2016 yılı sonu’nda tamamlanması taahhüt edilmişti, ancak verilen uzunca ara nedeniyle sürenin bu yılın sonuna kadar uzayacağı anlaşılıyor ...

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X