Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Şehit Öğretmen Şenay Aybüke Yalçın’ın anısına …

ÖNDER Haber / Melih KAŞKAR -

Şehit Öğretmen Şenay Aybüke Yalçın’ın anısına …
Bu içerik 1204 kez okundu.

Geçtiğimiz Cuma günü, hain bir terör saldırısı sonrası şehit olan 22 yaşındaki gencecik Müzik Öğretmeni Şenay Aybüke Yalçın için, yurdumuzu dört bir yanında düzenlenen törenlerin biri de ilçemiz Milas’ta gerçekleştirilirken, törenin ardından Şehit Öğretmen için Ulu Cami’de mevlid-i şerif okutuldu.

Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen anma törenine İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, şube müdürleri, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.

Atapark’ta düzenlenen tören, Şehit Öğretmenin kendi sesinden dinlenen türkülerle başladı, saygı duruşunda bulunulmasıyla devam etti ve başta Şehit Öğretmen Şenay Aybüke Yalçın olmak üzere 151 şehit için dua edildi.

2016 yılında ataması yapılan ve Batman’ın Kozluk ilçesine bağlı bir köy okulunda göreve başlayan, 7 aylık meslek hayatına birçok şeyi sığdıran genç öğretmen, teröristlerce Kozluk Belediye Başkanına yönelik bir saldırıda, memleketi Çorum’a gitmek üzere bir aracın içindeyken şehit düşmüştü.

Kozluk Kaymakamlığı’nda düzenlenen ilk törenin ardından memleketi Çorum’un Osmancık ilçesinde toprağa verilen Şenay Aybüke Yalçın  için ilçemizde düzenlenen törende konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal; “Bu ülkeyi bölmek isteyenlere bir kez daha buradan sesleniyoruz. 80 milyonu birbirine düşüremeyecek, bizleri ayrıştıramayacak, bölemeyeceksiniz” dedi.

Konuşmasında Şenay Öğretmenin 7 aylık meslek hayatından kesitler aktaran İlçe Milli Eğitim Müdürü Bal, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Her ay aldığı maaşla bir müzik aletini satın alarak görev yaptığı okulda bir müzik odası kuran, kocaman yürekli Aykübe, kısa zamanda öğrencilerine, meslektaşlarına ve öğrencilerinin ailelerine kendini sevdirmeyi başarmıştı. Bizler, zengin ailelerin çocukları değiliz. Hepimiz aldığımız maaşlarla geçimini temin eden, her şeye rağmen kendi ihtiyaçlarımızdan kısarak öğrencilerimize, okulumuza katkıda bulunan insanlarız. İşte Aybüke öğretmenimiz de böyle biriydi. Bize düşen, onu unutmak değil, onun yaptıklarını kendi yaptıklarımızla birleştirmek, topluma sunduğumuz iyi örnekleri çoğaltmaktır.”

Yapılan konuşmanın ardından Atapark’ta düzenlenen tören sonlanırken, şehit öğretmen Şenay Aybüke Yalçın için Ulu Cami’de mevlid-i şerif okutuldu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X