Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Milaslılar ve Milas’ı Sevenler Derneği 38 Yaşında!

ÖNDER Haber -

Milaslılar ve Milas’ı Sevenler Derneği 38 Yaşında!
Bu içerik 1768 kez okundu.

Milaslılar ve Milas’ı Sevenler Derneği Başkanı Baki Öner, derneğin 38. kuruluş yıldönümü dolayısıyla yaptığı açıklamada, derneğin, İzmir’de yaşayan ve içinde Milas sevgisi olanları bir araya getirmek, hemşeriler arasında yardımlaşma ve dayanışmayı gerçekleştirip geliştirmek amacıyla 1979 yılında kurulduğunu belirterek, “Derneğimizin kurucusu ve ilk başkanı rahmetli M. Zeki Boran’dır. Kendisi Milas’ta görev yapmış, Milas’ın damadı olan değerli bir öğretmenimiz ve büyüğümüzdür. Zeki hocamızı saygıyla anıyoruz. Derneğimizin sonraki başkanı Dr. Atıf Özer’dir. Derneğimize çok emeği geçmiş ve uzun yıllar derneğin başkanlığını yapmıştır. Şu anda sağlık sorunları vardır. Kendisine acil şifalar diliyoruz. Zeki Boran ve Dr. Atıf Özer’den sonra, başkanlık görevini iki dönem Yeminli Mali Müşavir İlgin Saylam üstlendi. Derneğimizin en eski üyelerindendir. 2015 yılına kadar bu görevini sürdürdü. Mevcut yönetime deneyimlerini aktaran bir büyüğümüzdür. Derneğimizin bugünlere kadar gelmesinde emekleri olan başkanlarımıza ve eski dernek yöneticilerimize teşekkür ediyoruz” dedi ve Milaslılar ve Milas’ı Sevenler Derneği’nin Yönetim Kurulu’nda halen, Bülent Alptekin (Başkan Yardımcısı), Sacit Saygın (Başkan Yardımcısı), Coşkun Akar, Buket Karadeveci, Şaheste Birol Ünal ve Haşim Helvacı’nın görev yaptığını sözlerine ekledi.

Dernek oalarak amaçlarının öncelikle ihtiyaç sahibi ailelerin kız çocuklarına öğrenim bursu vermek olduğunu belirten Öner, daha sonra sözlerini şöyle sürdürdü:

“Üniversitede okuyan Milaslı çocuklarımıza (öncelikle kız öğrencilere) burslar sağlamak, mutlu ve acı günlerde birbirimizi arayıp sormak, çiçek göndermek gibi faaliyetlerde bulunmaktadır. Derneğimiz, her yıl en az 4 - 5 üniversite öğrencisine burs sağlamaya çalışmaktadır. Burslar değerli hemşerilerimizin katkılarıyla gerçekleşmektedir.”

Dernek Başkanı Baki Öner, hemşerimiz, İzmir Ticaret Odası Başkanı ve Ekonomi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Ekrem Demirtaş’ın; İzmir, ülke ekonomisi ve eğitim yaşamı için çok önemli hizmetleri olduğunu, bu çalışmalarından dolayı gurur duyduklarını belirterek, dernek etkinliklerinde kendileriyle birlikte olmaktan ayrıca büyük mutluluk duyacaklarını da söyledi.

Bu sene dernek üyeleriyle Kuşadası Korumar Motelde bir araya geldiklerini söyleyen Baki Öner; daha fazla öğrenciye burs vermek istediklerini, İzmir’de yaşayan yaşlı ve kimsesiz Milaslılara da ulaşmayı amaçladıklarını belirterek, bunun için Milaslı hayırseverlerin maddi desteklerine ihtiyaçları bulunduğunu dile getirerek şu çağrıyı yaptı:

“Genç Milaslı hemşerilerimizi, ileriki dönemler de dernek yönetiminde görev almaları için aramıza bekliyoruz, onlarla birarada olmak istiyoruz.”

(Nevzat Çağlar TÜFEKÇİ’nin aynı başlıklı haberinden yararlanılmıştır.)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X