Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Karacahisar’ın kitabı hazırlanıyor

ÖNDER Haber / Melih KAŞKAR -

Karacahisar’ın kitabı hazırlanıyor
Bu içerik 752 kez okundu.

İlçemize bağlı Karacahisar Köyü (mahallesi) ile ilgili bir kitabın hazırlanmakta olduğu bildirildi.

Milas Belediyesi Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, halıları ile ünlü Karacahisar köyümüz hakkında, geçmişi, kültürel özellikleri, kendine özgü yaşam ayrıntıları ve tarih içinde yaşanmış hikayeleri ile öyküleştirilerek kitap yazılıyor.

Ozan Nergiz ve daha önce Milas hakkında yayınladığı birçok kitap ile tanınan Şair-Yazar Hemşehrimiz Halim Şafak Şanlıdağ tarafından kaleme alınacak kitap Eylül ayında yayınlanacak.

Yapılan araştırmalar sonucunda 1930’lu yıllarda Karacahisar’ın bir Rum köyü olduğunu dile getiren kitabın yazarlarından Ozan Nergiz, kendisi de Karacahisarlı olan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ile bir röportaj yaptı.

Başkan Tokat, çıkacak kitap için Ozan Nergiz’e Karacahisar’da yaşadığı süre içinde hayatı ve yaşadıkları, Karacahisar’ı diğer köylerden ayıran farklı özellikleri, örf - adetleri ve ünlü halıları hakkında bilgiler verdi.

Kitabın basımının, Milas Belediyesi tarafından geleneksel olarak her yıl Eylül ayı içinde gerçekleştirilen “Sanat - Edebiyat Günleri” etkinliğine yetiştirileceği açıklandı …

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
halim şafak     2017-06-20 1930'larda karacahisar nasıl rum köyü olabilir anlayamadım. bu mümkün değil. bu tarihin osmanlıya kadar gitmesi gerekir. ayrıca rumlar 1919-1923 arası zaten memleketi terk ettiler. yani böyle bir tarih yok. ve bunu sanırım düzeltmeniz gerekiyor.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X