Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

30 Girişimci Adayına başarı belgeleri verildi

ÖNDER Haber / Serpil SEYFİOĞLU -

30 Girişimci Adayına başarı belgeleri verildi
Bu içerik 467 kez okundu.

Milas Ticaret ve Sanayi Odası (MİTSO) ile Küçük ve Orta ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Muğla Müdürlüğü işbirliğinde bu yıl 5'incisi düzenlenen uygulamalı girişimcilik eğitimini başarıyla tamamlayan 30 girişimci adayına başarı belgeleri törenle verildi.

MİTSO'da düzenlenen törenle girişimci adaylarına başarı belgelerini veren MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, girişimci adaylarına başarılar diledi.

MİTSO Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, başarı belgelerini alan girişimci adaylarından bazılarına, yapmak istedikleri işlerle ilgili ne düşündüklerini soran Reşit Özer, girişimci adaylarından Öznur Akkaş'ın, Milas'ın Akyol mahallesinde solucan gübresi üretimi yapmak istediğini belirtmesi üzerine, farklı işlerin yapılmasını her zaman destekleyeceklerini belirterek, “Alışılmış, bilinen işlerin ötesinde yeni iş alanları bulmalı, farklı alanlarda yatırımlar yaparak örnek oluşturmalıyız. Bu nedenle sizi kutluyorum. Başarılar diliyorum. MİTSO olarak bu ilginç iş girişiminizde biz de elimizden gelen desteği vermeğe hazırız” dedi.

Girişimci adaylarından Sercan Karaduman da, Çökertme'de geçen yıl bir ailenin, dedesinin bahçesine izin isteyerek bir günlüğüne çadır kurduğunu ve giderken evde kimse olmadığını görünce çadır kurdukları yere kamp parası asarak gittiklerini anlatarak, “Bu bana ilham verdi ve ben de çadır pansiyonculuğuna başladım. Bu işi daha da geliştirmek istiyorum” dedi.

Milas'ın önemli bir turizm potansiyeline sahip olduğunu belirten Reşit Özer, Sercan Karaduman'a başarılar diledi ve ekolojik turizme önem vermelerini önerdi.

Daha sonra 30 girişimci adayına eğitim başarı belgelerini vererek kendilerine başarılar dileyen Reşit Özer, MİTSO tarafından bundan sonra da gelecek talepler doğrultusunda zaman zaman girişimcilik eğitimleri verileceğini bildirdi.

 

MİTSO’nun Girişimcilik Eğitimleri

MİTSO, 2017 yılında, Ocak ayından bu yana 5 girişimcilik eğitimi düzenledi ve bu eğitimlere 139 kişi katılarak başarı belgelerini aldılar. Günde 8'er saat olmak üzere 4 günde toplam 32 saat süren eğitimleri KOSGEB'in uzman eğitimcilerinden Psikolog, Eğitmen, Eğitim Değerlendirme Uzmanı Besim Ogelman tarafından verildi. Eğitimler, MİTSO tarafından ücretsiz olarak düzenlendi.

 

Eğitimi başarıyla tamamlayan girişimci adayları …

KOSGEB / MİTSO işbirliğinde düzenlenen eğitimi başarıyla tamamlayan girişimci adayları, kendi işyerlerini açtıktan sonra KOSGEB'den 50 bin liraya kadar hibe desteği, 100 bin liraya kadar da kredi alabilecekler. Hibe olarak verilecek destekle, işyerinin kirası ödenebilecek, personel gideri karşılanabilecek veya fatura karşılığında belgelenmek koşuluyla işyerinde kullanılan döşeme veya demirbaşların giderleri ödenebilecek.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X