Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Milas Sebahattin Akyüz Fen Lisesi’ne ‘Avrupa Kalite Etiketi’ verildi

ÖNDER Haber / Serpil SEYFİOĞLU -

Milas Sebahattin Akyüz Fen Lisesi’ne ‘Avrupa Kalite Etiketi’ verildi
Bu içerik 334 kez okundu.

Milas Sebahattin Akyüz Fen Lisesi, 2016 yılında E-Twinning kapsamında yapmış olduğu çalışmalardan dolayı ‘Avrupa Kalite Etiketi’ ile ödüllendirildi.

Bu kapsamda Milas Kaymakamı Eren Arslan’ı ziyaret eden Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, Sebahattin Akyüz Fen Lisesi Müdürü Aynur Buran ve projeden sorumlu İngilizce Öğretmeni İbrahim Çolak, kazanmış oldukları başarı hakkında Kaymakam Arslan’a bilgi verdiler.

Ziyarette bir konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, “Polonya’dan ‘Zespol Szkol nr123’ okulu ve Çek Cumhuriyeti’nden ‘Gymnazium Decin’ okulu ile birlikte yürütülen ‘From Our Windows’ adlı proje ile, önce ‘Ulusal Kalite Etiketi’ daha sonra ise ‘Avrupa Kalite Etiketi’ almaya hak kazanılmıştır. Değişik kültürleri tanımayı, kültürel değerleri öğrenmeyi, İngilizceyi iletişim aracı olarak kullanmayı, takım ve grup çalışmalarıyla sosyal becerileri geliştirmeyi amaçlayan ‘From Our Windows’ projesinde 44 öğrenci ve 3 öğretmen yer aldı. Dokuz etkinlik ve eş zamanlı üç video konferans görüşmesi gerçekleştirilerek, Türkiye ve Çek Cumhuriyeti’ndeki ulusal ajanslar tarafından başarılı bulunan Okulumuzun ‘Kalite Etiketi’ ile ödüllendirilmesi kararlaştırılmıştır” dedi.

Kaymakam Arslan ziyaretten ve elde edilen başarıdan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Sebahattin Akyüz Fen Lisesi Avrupa kalitesinde çalışmalar yaptı ve bu durum, okul adına verilen Avrupa Kalite Etiketi Levhası ile tescillenmiş oldu. Bu sevindirici gelişmeyle beraber diğer okullarımızın da bu başarıyı elde edeceklerine inanıyorum. Okulumuz seneye ilk kez mezun verecek. Mezun olan öğrencilerimizle beraber okulumuzun başarı çıtası daha çok yükselecek. Değerli hemşerilerimiz de Sebahattin Akyüz Fen Lisesi’ne evlatlarını gönül rahatlığı ile göndererek okulumuzun başarısının ve adının daha yükseklere taşınmasına vesile olacaklardır. İnanıyorum ki önümüzdeki yıllarda okulumuz ve ilçemiz bu güzel başarılarla beraber ilçemiz dışına beyin göçünün de önüne geçecek ve Milas’ın eğitimdeki başarısının daha da yukarılara taşınmasında büyük rol oynayacaklardır ”dedi.

Ziyaret, günün anısına fotoğrafı çektirilmesiyle sona erdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X