Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Vali Çiçek, Milas’a da veda etti …

ÖNDER Haber / Melih KAŞKAR -

Vali Çiçek, Milas’a da veda etti …
Bu içerik 407 kez okundu.

Yayımlanan son kararname ile merkez valiliğine atanan Muğla Valisi Amir Çiçek, ilçemizdeki resmi kurum ve kuruluşlar ile STK temsilcileri, oda başkanları, gaziler ve muhtarlarla bir araya geldi. Duygusal bir veda konuşması yapan Vali Çiçek; “Bundan sonra Ankara’da Milaslı bir hemşehriniz var” dedi.

Merkez valiliğine atanan ve önümüzdeki Cuma günü Muğla’dan ayrılacak olan Amir Çiçek, veda ziyaretleri kapsamında Milas’a geldi. Belediye Toplantı ve Düğün Salonunda ilçemiz protokolü ile buluşarak bir anlamda Milas’a ve Milaslılara veda eden Vali Çiçek; “Ben sizlere olan hakkımı helal ediyorum. Sizler de hakkınızı helal edin” dedi.

 

Muğla İl Alay Komutanı Kıdemli Albay Yavuz Özfidan ile birlikte ilçemize gelen Vali Çiçek, son kez geldiği Milas’ta protokol üyeleriyle buluşarak veda etti.

Milas Kaymakamı Eren Arslan, Vali Çiçek ile yaklaşık 8 ay birlikte çalışma imkanı bulduğunu ve bu sürecin erken sona ermesinden duyduğu üzüntüyü dile getirerek; “Ancak bu süreçte ilçemizi ilgilendiren konularda Sayın Valimizin göstermiş olduğu duyarlılığa teşekkür ediyorum” diyerek, bundan sonraki mesleki yaşamında ve özel hayatında başarı, sağlık ve mutluluk diledi.

 

Duygusal konuşma …

Kaymakam Arslan’dan sonra Milaslılara bir veda konuşması yapan Vali Çiçek, insan hayatına verdiği değeri ön plana çıkaran, duygusal bir konuşma yaparak; “3 yıllık görev süremiz burada nihayete eriyor, ancak bu Ankara’da bir kenara çekilip oturacağım anlamına gelmiyor. Orada da ülkem ve milletim için çalışmaya devam edeceğim. Muğla’daki görev sürecinde makamda oturup aybaşında maaşımı almadım. Her karışını gezerek, görerek, sorunları yerinde incelemeye çalıştım. Halkı yakından ilgilendiren tüm sorunlara öncelik verdim. Çünkü yaptığımız her hizmet, vatandaşın mutluluğu ve huzuru içindir. Bu düşünceyi sadece kendim hayata geçirmedim. Birlikte mesai yaptığımız arkadaşlarımla, ortak akıl üreterek ‘ben değil biz’ anlayışını öne çıkardık.

Memuriyet görevi böyledir. Bir yere gelirsiniz, bir süre çalışır ve sonra oradan başka bir görev yerine gidersiniz. Muğla’daki görev süremiz de bu kadarmış. Buradan Ankara’ya gideceğiz. Orada da bizlere verilen görevi en iyi şekilde yerine getirmeye çalışacağız.

Ayrılık, fiziki olsa bile gönül ayrılığı değildir. Ben Muğla’yı sadece denizi-kumu-güneşi-tarihi ve doğal güzelliği nedeniyle sevmedim. Ben Muğla’yı, samimi ve sıcak insanlarının varlığıyla çok sevdim. 3 yıllık süreçte mümkün olduğunca halkın içinde yer almaya özen gösterdim. En azından herkesin elini sıkmaya çalıştım.

Bilerek olmadı, ancak farkına varmadan birini kırmış isem özür diliyorum. Ben sizlere hakkımı helal ediyorum. Sizler de haklarınızı helal edin. Ancak bu gönül birlikteliği bundan sonra da devam edecek. Kendisini bir Muğlalı olarak kabul eden, ülkemizin neresinde olursa olsun Muğla ile ilgili bir konu olduğunda kapısını çalacağınız bir dostunuz var” diyerek, kendisini uğurlamaya gelen protokole teşekkür etti.

Vali Çiçek’in ardından; MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Ziraat Odası Başkanı İsmail Atıcı başta olmak üzere uğurlama törenine katılanlar, Vali Çiçek’e bugüne kadarki Milas’a yaklaşımı için teşekkür ederken, törenin sonunda Vali Çiçek, Gazipaşa-Firuzpaşa Mahalle Muhtarı Recep Panay’ın okuduğu Milas şiiri ile ilçemize veda etti ...

 

Teşekkür ve başarı

dilekleri

Sayın Amir Çiçek’e, ilimize ve özel olarak da ilçemize göstermiş olduğu ilgi ve hizmetleri için teşekkürlerimizi iletiyor, kendisine yeni görevinde başarılar diliyoruz …

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X