Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Bencik’in Okçuluktaki Büyük Başarısı

ÖNDER Spor Haber / Hüseyin AÇAR -

Bencik’in Okçuluktaki Büyük Başarısı
Bu içerik 679 kez okundu.

İlimiz Muğla’da alternatif spor branşları arasında yerini alan Okçuluk, Bencik Mahallesinde yeniden hayat buldu.

Dr. Ejder Sözen’in Muğla Bencik Mahallesinde doktor olarak göreve başlaması ile Bencik gençleri Okçuluk sporu ile tanıştı. 2011 yılında Bencik Mahallesinde göreve başlayan Dr. Ejder Sözen, Okçuluk sporuna olan ilgisini ve sevgisini Bencikli gençlerle paylaştı.

Muğla’da başladığı okçuluk sporu çalışmalarını Bencik’te devam ettiren Dr. Ejder Sözen, 12 - 16 yaş grubu sporcuları ile günümüze kadar, okçuluk sporunun tanınması sevilmesi ve gelişmesi adına çalışmalar yaptı.

21 sporcusu ile okçulukta bir çığır açan Dr. Ejder Sözen, Bencik’teki okçuluk sporu ile ilgili olarak gazetemize bir açıklama yaptı.

 

Dr. Ejder Sözen’in

açıklaması

2011 - 2017 spor sezonlarında Bencik’te yaptığımız Okçuluk sporunda Bencik gençleri Okçuluğu çok sevdiler. Önceleri Muğla hudutları içersinde yapılan okçuluk yarışmalarına katıldık, daha sonra ise Okçuluktaki çalışmalarımız hızlandıkça sporcularımın da çalışma alanları değişmeye başladı.

 

18 Türkiye Rekoru kırıp

67 madalya kazandılar

19 sporcumuz ile katıldığımız Türkiye Okçuluk Şampiyonalarında 18 Türkiye Rekoru kırdık ve 67 Madalya kazandık.

 

15 Yaşında

Milli Takıma seçildi

2017 yılında 3 bayan sporcumuz Okçuluk Milli Takım seçmelerine girdi ve bu sporcularımızdan 15 yaşındaki Songül Lök, Milli Takım sporcusu olma başarısını gösterdi.

Mart ayı içinde Fransa’da yapılan Avrupa Okçuluk Şampiyonasında ilimizi ve ülkemizi temsil eden Songül Lök isimli sporcumuz, takım arkadaşları ile birlikte Makaralı Yay Genç Bayanlar Okçuluk müsabakalarında bronz madalya için yarıştı ve Avrupa Dördüncüsü olma başarısını yakaladı.

2011 yılında Bencik’te başladığımız Okçuluk sporu faaliyetlerimiz her geçen gün olumlu olarak ilerledi ve gelişti. 2017 - 2018 spor sezonunda Bencik’teki sporcularımızla yine hem ilimiz hem de ülkemiz adına çeşitli yarışmalara katılacağız ve Okçuluk sporunun Muğla ve çevresinde daha da sevilmesi, tanınması ve bu spor dalında daha çok sporcunun olması için gerekli çalışmalarımızı yapmaya devam edeceğiz.

 

Bencik, Okçuluk

sporunu sevdi

Bencik’te gençleri okçuluk sporu ile tanıştıran Dr. Ejder Sözen, Milas’ta da bir özel okulda Okçuluk çalışmaları ile ilgili eğitimler verdiğini belirterek, Muğla’da başlayan, Bencik Mahallesinde devam eden Okçuluk sporu çalışmalarının Muğla’nın diğer ilçelerinde de devam etmesini arzu ettiğini söyledi.

Hedeflerinin Okçuluk’ta Muğla’nın adını duyurmak olduğunu söyleyen Dr. Ejder Sözen, Okçuluk sporu çalışmalarında kendisine ve sporcularına destek olan herkese teşekkür etti.

Bencikli sporcularını, Okçuluk sporuna olan ilgileri ve başarılarından dolayı kutladığını söyleyen Dr. Ejder Sözen, 2017 - 2018 spor sezonunda Okçuluk sporunda çalışmalarının daha yoğun olarak süreceğini sözlerine ekledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Erdem Özkan     0000-00-00 Mustafa Kemal in evlatları... Bencik den tüm dunyaya...Şaka gibi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X