Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Milas Belediyesi Çalışanlarına ‘İş Sağlığı ve Güvenliği’ Eğitimi

ÖNDER Haber / Serpil SEYFİOĞLU -

Milas Belediyesi Çalışanlarına ‘İş Sağlığı ve Güvenliği’ Eğitimi
Bu içerik 456 kez okundu.

Milas Belediyesi tarafından düzenlenen seminerde, belediyenin ağır, tehlikeli ve diğer işkollarında çalışan 170 çalışanına iş sağlığı ve güvenliği eğitimi verildiği bildirildi.

Milas Belediyesi Basın Bürosundan edinilen bilgiye göre, İş Sağlığı ve Güvenliği tanımı, İşyerinde iş sağlığını tehdit eden unsurlar, İşçi ve işverenin hakkı ve yerine getirmesi gereken yükümlülükler, Olası kaza anında uygulanması gereken işlemler gibi birçok konunun anlatıldığı seminer sonunda belediye çalışanları bir de sınava tabi tutuldu.

Dr. Özdoğan Arifoğlu tarafından da muayeneden geçirilen çalışanlara daha sonra İş Sağlığı ve Güvenliği sertifikası verilecek.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından 28548 sayılı resmi gazetede yayınlanan 6331 sayılı  Çalışanların İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimleri Usul ve Esaslarına dair yönetmeliğe uygun olarak çalışanların tamamına iş güvenliği ve sağlığı eğitimi verildi.

Milas Belediyesi  İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve  Muğla Genç Hekim Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi İş Sağlığı Uzmanı Bilal Karakan tarafından verilen seminerde, personelin sağlıklı ve güvenli bir şekilde çalışabilmesi için uyması gereken kurallar ve olası durumlarda yasal hakları anlatıldı.

Milas Belediyesi Bünyesinde İş Sağlığı ve Güvenliği Kurulunun oluşturulduğunu belirten İş sağlığı uzmanı Bilal Karakan, işçilerin çalışma alanlarındaki eksiklik ve olumsuzlukları bu kurula bildireceğini ve kurul tarafından eksikliklerin giderileceğini söyledi.

Bu tür eğitimlerin önemine dikkat çekerek, değişik alanlarda çalışan personelin iş güvenliği risklerini de öğrenmesinin önemli olduğunu söyleyen Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, her bireyin huzurlu bir şekilde çalışma hayatını sürdürmesine belediye olarak önem verdiklerini ifade etti.

İş hayatındaki en basit tedbirsizliklerin bile çok büyük sıkıntılara yol açtığına dikkat çeken Başkan Tokat, “Çalışanlar işlerini büyük bir dikkatle yapmalıdır. Bunun yanında elbette yöneticiler de gerekli tedbirleri alacak ve bu konularda eğitimler verecek. Bu kapsamda önemli bir konu olan iş sağlığı ve güvenliği hakkında personelimize seminer düzenliyoruz” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X