Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Bu fırsatı kaçırmayın!

ÖNDER Haber / Melih KAŞKAR -

Bu fırsatı kaçırmayın!
Bu içerik 488 kez okundu.

Milas Ticaret ve Sanayi Odası (MİTSO) ve Ekosistemi Koruma ve Doğaseverler Derneği’nin (EKODOSD) organizasyonu ile Milas’ın Bafa Gölü kıyısında; muhteşem doğal yapısı, yaklaşık 8 bin yıllık kaya resimleri, Latmos ve Herakleia antik kentleriyle ün kazanan Latmos bölgesinin belgeseli, 4 Temmuz Salı günü saat 14’te MİTSO toplantı salonunda gösterilecek.

MİTSO Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, bugüne kadar birçok uluslararası belgesel film yarışmalarına katılan ve bazılarında finale kalan, Hindistan’daki yarışmada ise en iyi belgesel ödülü kazanan Latmos bölgesini doğal ve kültürel zenginlikleri ve karşılaştığı sorunlarla tanıtan belgesel, halka açık olarak gösterilecek.

Kuşadası’nda bulunan ve çevre koruma çalışmalarıyla tanınan EKODOSD’un Yönetim Kurulu Başkanı Bahattin Sürücü; ‘Latmos Belgeseli’nin Muğla ve Aydın sınırları içinde bulunan Beşparmak Dağlarının doğal ve kültürel kaynak değerlerinin tanıtılması ve bu zenginliklere olan tehditlere karşı bir farkındalık yaratılması amacıyla gönüllü bir grup tarafından hazırlandığını, belgeselin birçok ulusal ve uluslararası belgesel film festivallerinde yarıştığını belirterek, “Latmos Belgeseli ABD’de, Kerbala’da ve Kanarya Adaları’ndaki yarışmalarda finale kaldı. Hindistan’da ise ‘En İyi Belgesel’ ödülü kazandı. Belgesel, halen yurtiçinde ve dışında yarışmalara katılmaya devam ediyor” dedi.

‘Latmos Belgeseli’nin yönetmenliğini Yavuz Pullukçu, senaristliğini Hasan Cüneyt Bozkurt, danışmanlığını Bahattin Sürücü yaptı. Belgeselde Yağız Pullukçu yönetmen yardımcısı, Baran Vardar görüntü yönetmeni, Umut Özgür Özel sanat yönetmeni olarak görev alırken belgeselin kurgusunu ise Anıl Samuk hazırladı. Kamera arkasında Yusuf Erdem’in olduğu belgeselin çekiminde gönüllü olarak pek çok kişi de görev aldı.

 

“İlgi duyanları,

4 Temmuz Salı günü

saat 14 ‘te MİTSO

salonunda yapılacak

gösterime bekleriz”

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Bafa Gölü ve çevresine çok önem verdiklerini belirterek, “Bafa, gölüyle, çevresindeki Beşparmak Dağlarının doğal yapısıyla, binlerce yıllık kaya resimleriyle, Latmos ve Herakleia Antik kentiyle bizim için çok önemli. Bu nedenle her ortamda, yurtiçindeki ve dışındaki her turizm fuarında Bafa’yı tanıtmaya çalışıyoruz. Bafa Gölü ve çevresinin turizme kazandırılması için de çalışmalarımız var. Bu konuda daha önce Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi ile Prof. Dr. Muammer Tuna’nın proje yürütücülüğünde GEKA’nın da desteği ile Bafa’da bir eko turizm çalışması yapmıştık. Şimdi de EKODOSD ile birlikte üyelerimize ve Milaslılara ‘Latmos Belgeseli’ni sunacağız. İlgi duyanları, 4 Temmuz Salı günü saat 14 ‘te MİTSO salonunda yapılacak gösterime bekleriz” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X