Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Muğla Valisi Esengül Civelek görevine başladı

ÖNDER Haber / Melih KAŞKAR -

Muğla Valisi Esengül Civelek görevine başladı
Bu içerik 949 kez okundu.

Muğla Valisi Esengül Civelek, Vali Çiçek’ten görevi devraldı.

Valilik önünde gerçekleştirilen karşılama töreninin ardından Muğla Valisi Esengül Civelek, Vali Amir Çiçek’ten görevi devraldı.

Makamda bir süre sohbet eden eski ve yeni Muğla Valileri, daha sonra Vali Özer Türk Toplantı Salonunda il protokolü ve basın mensuplarıyla bir araya gelerek açıklamalarda bulundular.

Yaptığı konuşmada 3 yıldır Muğla’da görev yapmaktan çok mutlu olduğunu belirten Vali Çiçek, Vali Civelek’in çalıştığı illerde halkın yanında devletini en iyi şekilde temsil eden bir meslektaşı olduğunu söyledi.

Görev değişikliğinin hayırlı olduğuna inandığını belirten Vali Çiçek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Arkadaşımın bu göreve gelmesinden çok mutlu oldum. Bizi buraya görevlendiren Sayın Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız, Bakanlarımız ve devlet büyüklerimiz hizmeti vatandaş odaklı yapmak, devleti en iyi şekilde temsil etmek üzere görevlendirdi. Biz de o şekilde çalışmalarımızı sürdürdük. Projelerimizi başlatırken ve devam ettirirken o amaçla yaptık. Nöbetler değişir. Bayrak başkaları tarafından taşınır. Basın mensuplarına teşekkür ediyorum. Her zaman bizimle birlikte oldular. 3 yılı en iyi şekilde geçirdik. Gönül köprüsünün devam etmesini diliyorum. Hayırlı uğurlu olsun.”

26 yıl aradan sonra Muğla’nın ikinci kadın valisi olarak atanmaktan büyük onur, gurur ve mutluluk duyduğunu söyleyen Muğla Valisi Esengül Civelek ise, “Tarihi, kültürel değerler ve doğal güzelliklerin olduğu, mavi ile yeşilin buluştuğu, huzurlu, güvenli, mutlu kent Muğla’ya beni görevlendiren başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere Sayın Başbakanımıza,  Sayın İçişleri Bakanımıza ve Bakanlar Kurulu Üyesi Sayın Bakanlarımıza huzurlarınızda şükranlarımı arz ediyorum” dedi.

Muğlalıya hizmette makam ve gönül kapısının sonuna kadar açık olduğunu vurgulayan Vali Civelek, “Başarılı çalışmaları için Sayın Valime şahsım ve Aziz Muğlalılar adına şükranlarımı sunuyorum. Sayın Valimden Muğla Valiliği görevini devralmak benim için büyük bir memnuniyet ve büyük bir gururdur” dedi.

 

Göreve başlama yazısını

imzaladıktan sonra

“Hayırlı olsun”a gelen

misafirlerini makamında

ağırladı

Kırklareli Valiliği görevinden Muğla Valiliği görevine atanan Esengül Civelek, görevine başladı.

Resmi Gazete’de yayımlanan 13.06.2017 tarih ve 2017/10458 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanan Valiler Kararnamesiyle, Muğla Valiliği görevine atanan Vali Esengül Civelek, 30 Haziran 2017 Cuma günü yeni görev yeri olan Muğla’ya gelerek görevine başladı.

Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Amirleri, Sivil Toplum Kuruluş Temsilcileri ve Valilik Personeli tarafından Valilik Binası önünde karşılanan Vali Civelek, karşılama mangasını selamlayarak, Valilik Makamına geçti.

Vali Civelek Valilik makamında göreve başlama yazısını imzaladıktan sonra “Hayırlı olsun”a gelen misafirlerini makamında ağırladı.

Vali Civelek, Muğla’da göreve başlamasının ilk dakikalarında basın mensupları ile görüşerek, Muğla Valiliği görevindeki ilk duygu ve düşüncelerini şu sözlerle dile getirdi:

“Değerli basın mensupları; Muğla Valiliğine atandığım için büyük gurur, onur ve memnuniyet duyuyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere Sayın Başbakanımıza, Sayın İçişleri Bakanımıza ve Bakanlar Kurulu üyesi tüm Sayın Bakanlarımıza saygılarımı arz ederim.

Sayın Valimden devraldığım bayrağı daha ileriye taşımak, her yönden her açıdan değişmeye ve ilerlemeye açık marka kent Muğla’nın daha da gelişmesini sağlamak Cumhuriyetimizin yüzüncü yıldönümünde, 2023 yılında ülkemizin belirlediği hedeflere ulaşma sürecinde Muğla’dan yerel katkı sağlamak amacıyla ilgili tüm kamu kuruluşları, yerel yönetimler, üniversitemiz, meslek örgütleri, özel sektör, sivil toplum kuruluşları ile birlikte iş birliği, gönül birliği, el birliği içerisinde, başarılı çalışmalar gerçekleştireceğimize inanıyorum. Muğla’ya hizmette makam kapılarımız da, gönül kapılarımız da sonuna kadar vatandaşlarımıza açıktır. İlgileriniz için teşekkür ediyorum” dedi.

Vali  Civelek’i karşılamada, Vali Amir Çiçek, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar, Vali Yardımcıları, İl Jandarma Komutanı Albay Yavuz Özfidan, İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, Sahil Güvenlik Güney Ege Gurup Komutanı Albay Oğuz Bavbek, Kaymakamlar, ilçe Belediye Başkanları,  Kamu Kurum ve Kuruluş Amirleri, Valilik Personeli ve vatandaşlar bulundu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X