Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

“İddialarımızın arkasındayız!”

ÖNDER Haber / Şahin ŞAHİN -

“İddialarımızın arkasındayız!”
Bu içerik 326 kez okundu.

MHP Muğla Milletvekili Mehmet Erdoğan, geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın cevaplaması istemiyle verdiği soru önergesine ilişkin bir açıklama daha yaptı.

Açıklamasında, muhataplarının Milli Eğitim Bakanı olduğunu söyleyen Erdoğan, “580 civarında eğitim çalışanının bulunduğu bir ilçede aynı aileden birçok kişinin idareci olarak atanması tesadüf olarak geçiştirilemez. İddialarımızın arkasındayız. Milli Eğitim Bakanının cevabını bekleyeceğiz. Milli Eğitim Bakanlığı bahsettiğimiz gibi bugün de geçmişteki gibi gereğini yapacak kudrete sahiptir. Milli Eğitim Bakanlığı, geçmişte olduğu gibi bu konu hakkında da gereğini yapacaktır” dedi.

MHP Muğla Milletvekili Mehmet Erdoğan’ın konuyla ilgili açıklaması şöyle:

Kamuoyunun da bildiği gibi, 19.06.2017 tarihinde, TBMM’de, Milli Eğitim Bakanı Sayın İsmet Yılmaz’ın cevaplaması istemiyle, tarafımızdan yazılı bir soru önergesi verilmiştir. Ehliyet ve liyakat vurgusu yaptığımız bu soru önergemizde Muğla’da Okul Müdürü ve Müdür Yardımcılığı atamalarına ilişkin bazı iddiaları gündeme taşımıştık. Soru önergemizde, şahısların rencide olmaması için isim verilmemiş, gereğinin Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılması arzu edilmiştir. Ancak, bazı kişilerin ismi açıklamamız noktasında yapmış olduğu çağrıyı da görmezden gelmemiz mümkün değildir. Hemen belirtmemiz gerekir ki, bizim muhatabımız Milli Eğitim Bakanıdır. Sayın Bakanın verecek olduğu cevabı bekleyeceğimizin bilinmesini isterim.

Muhatabımız olan Milli Eğitim Bakanlığının, geçmişte “Öğrenci velisine cinsel tacizden ceza almasına rağmen müdür olarak atanan kişi kim” içerikli soru önergemizin ve diğer önergelerimizin ardından derhal gereğini yaptığına defalarca şahit olduk. Bu konuda da gereğini yapacağına inanmaktayız. MHP, her zaman usulüne ve üslubuna uygun bir şekilde gereğini yapmıştır. Bundan sonra da böyle olacaktır.

580 civarında eğitim çalışanının bulunduğu bir ilçede, aynı aileden birçok kişinin idareci olarak atanması tesadüf olarak geçiştirilemez. İddialarımızın arkasındayız. Milli Eğitim Bakanının cevabını bekleyeceğiz. Milli Eğitim Bakanlığı, bahsettiğimiz gibi, bugün de geçmişteki gibi gereğini yapacak kudrete sahiptir.

15 Temmuz hain darbe girişiminin üzerinden yaklaşık 1 yıl geçti. Ülkemizin 15 Temmuz 2016 ‘ya gelme sebebinin; ehliyet, liyakat ve devlete sadakat yerine başka kriterlere göre yapılan atamaların sonucu olduğu unutulmamalıdır. Geçmişten ders çıkarma sorumluluğu keyfiyetten çıkmış, artık bir zorunluluk haline gelmiştir. İdarecilik ciddi bir iştir. Hele hele geleceğe yön verecek, geleceği aydınlatacak bir camiayı idare etmek çok daha ciddi ve bir o kadar da vebali büyük bir iştir. Bu soru önergemizin amacı, yeni 15 Temmuzların yaşanmasının önüne geçmektir. Atamaların liyakat, ehliyet ve devlete sadakate göre yapılması sağlanmalıdır.

Soru önergemize konu atamaların ehliyet ve liyakat ile açıklanamayacağı ortadadır.

Bu sıkıntılı günlerde MHP olarak ‘Yenikapı Ruhu’nun yaşatılması en önemli arzumuzdur. Her zaman sorunların çözümüne ilişkin çalışmalarımız oldu. Bundan sonra da olacak. MHP’nin ve lideri Devlet Bahçeli’nin uyarılarımızdaki haklılığı geç ve acı da olsa defalarca tecrübe edildi. O sebeple; doğruya doğru, yanlışa yanlış demekten geri durmayacağız.

Saygıdeğer Muğla kamuoyunun bilmesini isterim ki önergemizde söylediklerimizin eksiği vardır ama fazlası yoktur.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X