Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

5 bin 143 hemşehrimize yangın eğitimi verildi

ÖNDER Haber / Melih KAŞKAR -

5 bin 143 hemşehrimize yangın eğitimi verildi
Bu içerik 384 kez okundu.

Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekiplerinin, olası yangınlara ilk müdahale amacıyla ilimiz genelinde kırsal mahallelerde vatandaşlara yönelik yangın eğitimlerini sürdürüğü bildirildi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, Türkiye’de ilk olma özelliği taşıyan ve kırsal mahallelerde düzenlenen yangın eğitimlerine çok sayıda vatandaş katılıyor.

İtfaiye ekipleri tarafından köy meydanlarında düzenlenen eğitimlerde, vatandaşlara yangın ve diğer acil durumların nedenleri, etkenleri, yangınları önleyici tedbirler ve yangın anında söndürme usulleri konularında bilgiler veriliyor.

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nden konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada; “Muğla genelinde bugüne kadar 203 kırsal mahallede 5 bin 143 kişiye yerinde uygulamalı yangın eğitimi verildi. Vatandaşların yangın ve diğer afet, acil durumlara ilk müdahaleyi doğru bir şekilde yaparak, oluşabilecek can ve mal kaybının en aza indirilmesi hedefleniyor. Eğitimler diğer mahallelerde de belli periyodik aralıklarla düzenlenmeye devam edecek” denildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X