Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Milas ve Muğla’yı Kırkpınar’da temsil edecek

ÖNDER Haber / Şahin ŞAHİN -

Milas ve Muğla’yı Kırkpınar’da temsil edecek
Bu içerik 350 kez okundu.

Küçük yaşlardan itibaren Pehlivanlık yapan Milaslı Mehmet Karabaş, Milas’ı ve Muğla’yı Kırkpınar’da temsil edecek.

Bu yıl Edirne’de 656’ncısı düzenlenecek olan Tarihi Kırkpınar Güreşlerine katılacak olan Milaslı Mehmet Karabaş, Milas’ta yağlı pehlivanlık kültürünü yaşatmaya çalışan isimlerden biri. Türkiye’nin ata sporu olarak bilinen güreşin hem Milas’ta hem de Muğla’da ilerlemesi için çalışan Karabaş, yağlı güreş sporunda yeni sporcuların yetişmesi için de çalışmalarını sürdürüyor.

Bu yıl 14 - 16 Temmuz tarihlerinde Edirne’de yapılacak olan tarihi Kırkpınar Güreşlerine katılacak olan Karabaş, uzun bir zamandan bu yana yaptığı hazırlıklarını tamamlayarak, organizasyonu beklemeye başladı. Hazırlık sürecini iyi bir şekilde değerlendirdiğine inandığını belirten Karabaş; “Bu yıl Kırkpınar öncesinde Antalya, Denizli ve Muğla ilinde düzenlenen çeşitli yağlı güreşlere katıldım. Bu güreşlerin yanında ise güç ve kondisyon antrenmanlarını da eksiksiz olarak yaptım” dedi.

Güreşi bir yaşam biçimi haline getirdiğini ifade eden Karabaş, daha sonra sözlerini şöyle sürdürdü:

“Tarihi Kırkpınar güreşlerinde elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağım. Bu yıl güreşlere Mlias Belediye Başkanı Muhammet Tokat ile ilçemizin önemli esnaflarından Mylasa 48’in sahibi Şafak Kaya’nın destekleriyle katılacağım. Ben iki isime de, şahsıma ve ata sporumuza verdikleri destekten dolayı teşekkür ederim.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X