Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

‘MGC Basın Gecesi’ artık Ekim’de yapılacak!

ÖNDER Haber / Serpil SEYFİOĞLU -

‘MGC Basın Gecesi’ artık Ekim’de yapılacak!
Bu içerik 403 kez okundu.

Muğla Gazeteciler Cemiyeti’nin (MGC) her yıl Temmuz ayında geleneksel olarak düzenlediği Basın Gecesi etkinlik takviminin değiştirildiği açıklandı. Muğla Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Süleyman Akbulut, Basın Gecesi’nin bundan sonra Ekim ayı içinde yapılacağını söyledi.

Muğla Gazeteciler Cemiyeti, basında sansürün kaldırılışın yıldönümü olan 24 Temmuz tarihi kapsamında gerçekleştirdiği “Basın Gecesi ve Ödül Töreni” etkinlik takvimini değiştirme kararı aldı.

MGC’den yapılan açıklamada, bu yıldan itibaren “Basın Gecesi ve Ödül Töreni” etkinliklerinin Ekim ayında düzenleneceği bildirildi.

Muğla Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Süleyman Akbulut, bugüne kadar Temmuz ayında yapılan Basın Gecesi’nin bundan böyle Ekim ayında yapılacağını belirterek, “1989 yılında kurulan ilimizin en köklü basın meslek örgütü olan cemiyetimizce, geçtiğimiz yıla kadar her yıl Temmuz ayında Basın Gecesi ve ödül törenleri gerçekleştiriliyordu. Basında sansürün kaldırılışının yıldönümü tarihi olan 24 Temmuz’a denk getirilen bu gecelerde meslek ödülleri ve basın sektörüne katkı sunan kişi, kurum ve kuruluşlara plaketler veriliyordu. Geçtiğimiz yıl, herkesçe malum olduğu üzere 15 Temmuz hain darbe girişimi süreci nedeniyle yönetim kurulumuz sosyal sorumluluk gereği bu geceyi Ekim ayının ilk haftasına ertelemişti. Bu tarihte düzenlediğimiz etkinliğin daha geniş yelpazede gerçekleşmesi ve ülkenin önemli bir medya ismini ilimize getirmemiz ve bunun yanında üniversitemiz ile paydaşlık ederek, öğrenci arkadaşlarımızın da katılımını sağlamamız, bizi bu takvim ve içerik değişikliği fikrine götürdü” dedi.

 

“Etkinlik içeriğimizi genişletiyoruz”

MGC Başkanı Akbulut, Basın Gecesi etkinliğiyle ilgili sadece takvim değil, içerik değişikliğine de gittiklerini belirterek, “Geçtiğimiz yıl Ekim ayında düzenlediğimiz etkinlik kapsamında; gündüz bölümündeki panel ve akşam bölümündeki ödül gecesi, ülke gündeminde geniş yankı buldu. Bundan sonra yapacağımız etkinliklerde de, mutlaka eğitsel içerikli ve sektörümüzün önemli isimlerinin yer alacağı panel ve konferanslara yer vermeye karar verdik. Bunu yaparken de, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi paydaşlığında, üniversite gençliğimizin de içinde olacağı programlar planlıyoruz. Bunun yanı sıra, meslektaşlarımıza, mesleğimize katkı veren kişi, kurum ve kuruluşlara da bu takvim içerisindeki gecemizde ödül ve plaketlerini takdim etmeyi sürdüreceğiz. Bütün bu gerekçelerle Temmuz ayında gerçekleştirilen etkinliğimizin bundan böyle Ekim ayında yapılması, yönetim kurulumuzca uygun görülmüştür” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X