Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Muğla Büyükşehir Belediyesi: “Muğla’ya yakışan hizmetler”

ÖNDER Haber / Serpil SEYFİOĞLU -

Muğla Büyükşehir Belediyesi:  “Muğla’ya yakışan hizmetler”
Bu içerik 386 kez okundu.

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, yaptığı çalışmalarla Türkiye’de pekçok ‘ilk’i gerçekleştiren Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin yaz sezonunda da çalışmalarını hız kesmeden sürdürdüğünü belirten Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, yaptıkları çalışmalarla bölge halkı ve misafirlerine en iyi hizmeti vermeyi, daha rahat bir yaşam sağlamaya çalıştıklarını dile getirerek, “Muğla, eşsiz doğası ve kültürel zenginlikleri ile dünyanın en güzel şehirlerinden biri. Tarihi ve kültürel miraslarımızı koruyarak bu güzelliklerin gelecek nesillere en iyi şekilde aktarılması için çalışıyoruz. Muğla’da yaşayan vatandaşlarımızın yaşam standartlarını arttırmak, şehrimizi ziyaret eden yerli ve yabancı misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlayabilmek için Büyükşehir Belediyesi olarak yollardan ulaşıma, tarımdan suya, sağlıktan çevreye kadar birçok yenilikçi hizmeti hayata geçirdik. Muğla’ya hak ettiği hizmetleri vererek hem bölge halkını hem de misafirlerimizi Muğla’nın güzellikleriyle kucaklıyoruz” dedi.

 

Yollara 249 milyon TL  Yatırım

Yaz aylarında tatilcilerle birlikte artan trafikte vatandaşların güvenli bir şekilde seyahat etmelerini sağlamak için Muğla’da yollar uluslararası standartlara getiriliyor. Büyükşehir Belediyesi, sorumluluğunda bulunan tüm yollarda iyileştirme çalışması yaptı. 3 yılda 249 milyon gibi büyük bir yatırım yaparak 1525 kilometre yolu uluslararası standartlara getiren Büyükşehir Belediyesi, 90 bin 948 metre çelik bariyer ile de bu yolları daha güvenli hale getirdi.

 

Kıyılardan 50 ton çöp toplandı

Muğla Büyükşehir Belediyesi çevre için de önemli projeler yürütüyor. Bunlardan biri de “Mavi Deniz, Temiz Kıyılar” projesi. Bu proje ile yıl boyunca deniz araçlarından atıklar toplanıyor ve kıyıların temizliği yapılıyor. 1476 kilometre kıyı şeridine sahip olan bölgede bugüne kadar kıyılardan 50 ton çöp toplandı.

Belediye, haşereler ve sivrisinekler için de özel bir çalışma yürütüyor. Vatandaşların rahat bir yaz geçirmeleri için haşere ve sivrisineklere karşı biyolojik mücadele veriliyor. 12 ay boyunca yapılan fiziksel çalışmalarla popülasyonun azaltılarak rahat bir nefes için çalışılıyor.

 

Tarihi ve kültürel değerlere de sahip çıkılıyor

Farklı alanlarda birçok çalışma yürüten Muğla Büyükşehir Belediyesi tarihi ve kültürel değerlere de sahip çıkıyor. Datça ilçesi Cumalı Mahallesi Çeşmeköy Cami Restorasyonunu tamamlayan Belediye, Milas ilçesi Pınarköy Camii restorasyon çalışmalarına da devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi ayrıca Yatağan ilçesi Bozüyük Mahallesi Toksöz Konağı ve Menteşe ilçesi Camikebir Mahallesi Gözcü Evi için rölöve-restitüsyon ile restorasyon çalışmalarını sürdürüyor.

Yol, su, tarım, sağlık, çevre, ulaşım gibi birçok alanda hizmetlerine devam eden Muğla Büyükşehir Belediyesi, yeni binalar ve projelerle Muğla’nın değerine değer katmaya devam ediyor. Belediyenin yeni hizmet binaları ve projelerini yaz aylarında yapacakları açılış törenleriyle hayata geçirmesi bekleniyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X