Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Yılmaz Karaca: “Yazılı Basın bitmez!”

ÖNDER Haber / Melih KAŞKAR -

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Yılmaz Karaca: “Yazılı Basın bitmez!”
Bu içerik 385 kez okundu.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Genel Başkanı Yılmaz Karaca ve Anadolu Spor Gazetecileri Derneği (ASGD) Genel Başkanı İbrahim Erdoğan, Osmaniye Gazeteciler Cemiyeti (OGC) Eğitim Seminerinde, gazetecilikte gelinen noktayı anlatıp yazılı basının bir şekilde sorunlarını aşarak varlığını devam ettireceğine vurgu yaptılar.

OGC’nin, Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle düzenlediği, “Kent Muhabirliği ve Haber Yazma Teknikleri” konulu eğitim seminerinde, TGF Başkanı Yılmaz Karaca ve ASGD Genel Başkanı İbrahim Erdoğan, mesleki bilgi ve deneyimlerini gazetecilerle paylaştı.

Bölgede görev yapan basın mensuplarının katılarak yoğun ilgi gösterdikleri eğitim seminerinde, dünden bugüne gazetecilik üzerinde durulurken, mesleki değişim ve gelişimin geldiği nokta üzerinde de ayrıntılı değerlendirmeler yapıldı.

TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca, mesleki değişime ayak uydurmanın şart olduğuna vurgu yaparken, “herşeye rağmen yazılı basınının bir şekilde biçim değiştirerek varlığını ve ağırlığını devam ettireceği”ne değindi.

ASGD Genel Başkanı İbrahim Erdoğan da, haber yazmanın incelikleri, bilgi ve belge toplamanın haberin oluşmasındaki değeri, güvenilirliği etkileyen faktörler, özel haberin artan önemi ve haber kaynaklarına ulaşım yöntemleri konularını aktarırken, günümüzde gazeteciliğin ahlak sorunu yaşadığını, bunun da gazeteciliğin giderek daha fazla güven erozyonu yaşamasına neden olduğunu dile getirdi.

Erdoğan da, yazılı basının, özellikle teknolojik gelişmelerden hem olumlu hem de olumsuz olarak etkilendiğini ancak yaşanan zorlukları, kendisini bu gelişmeler karşısında yeniden konumlandırarak mutlaka aşacağını vurguladı.

OGC Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen eğitim seminerinde Karaca ve Erdoğan, anlatımlarını ayrıntılı bir görsel sunumla da desteklerlerken, seminer sonunda katılımcılara sertifikalarını da verdiler.

OGC Başkanı İsrafil Avcı ise, gazetecilik mesleğine ve meslektaşlarına yönelik bu türden projelerinin devam edeceğini belirtirken, kısa adı DOĞAKA olan Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı’na destekleri, meslektaşlarına da katılımları için teşekkür etti.

MİTSO’yu, uluslararası düzeyde restoran, otel ve yiyecek-içecek sektörünün önde gelen firmalarını ve markalarını Kasım ayında İstanbul’da buluşturacak olan ‘Sirha İstanbul Fuarı’na davet için özel olarak ilçemize gelen heyetle görüşen MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer:

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X