Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi’nden Yangınlara karşı uyarı!

ÖNDER Haber / Melih KAŞKAR -

Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi’nden Yangınlara karşı uyarı!
Bu içerik 3204 kez okundu.

Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekipleri, oluşabilecek yangınlara karşı uyarılarda bulundu.

Hava sıcaklıklarının artmasıyla birlikte ot, anız ve orman yangınlarının da arttığını belirten İtfaiye ekipleri, vatandaşlara bu konuda daha duyarlı davranmaları konusunda çağrıda bulundu.

Ekipler, özellikle kırsal mahallelerde vatandaşların topladıkları ot, anız ve bahçe atıklarını yakması ile kontrolden çıkan ateşin büyük yangınlara sebep olduğunu ve bunun sonucunda da can ve mal kaybı yaşandığına dikkat çektiler. Yetkililer mangal, sigara ve rastgele atılan şişelerin de yangınlara davetiye çıkarttığını hatırlattı.

Anız ve otların yakılması nedeniyle tarım arazilerinde yaşayan canlı hayvan ve mikroorganizmaların ölmesi, toprak erozyonu ve toprakta oluşacak verim kaybı gibi olumsuzluklara neden olduğu, ayrıca yabani hayvanlara ve ekolojik dengeye zarar verdiği vurgulandı.

Ot - anız ve temizlik ateşi yakmanın yasak ve yakılması halinde çok büyük tehlikelere sebep olacağını ifade eden yetkililer, vatandaşlara yangın durumunda 112 Acil Çağrı Merkezine erken ihbar vermelerinin de hayati önem taşıdığını sözlerine eklediler.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X