Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

“15 Temmuz ve Manşetler”

ÖNDER Haber / Serpil SEYFİOĞLU -

“15 Temmuz ve Manşetler”
Bu içerik 318 kez okundu.

Basın İlan Kurumu (BİK), Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından gerçekleştirilen ve milletimizin kararlı duruşuyla engellenen 15 Temmuz darbe girişiminin ardından ülkemiz genelinde yayınlanan yaygın ve yerel gazetelerin birinci sayfalarını “15 Temmuz ve Manşetler” adlı prestij eserde bir araya getirdi.

Konuyla ilgili olarak BİK’ndan yapılan açıklamada;

“Türkiye bundan bir yıl önce Türk Silahlı Kuvvetleri’nin içerisine sızarak Mehmetçik üniforması giymiş hainlerin ve onların sivil uzantılarının hain teşebbüsü, milletimizin ve güvenlik güçlerimizin benzeri görülmemiş kahramanlıklarıyla önlendi. Türk basın tarihinde ilk kez gazetelerimiz, televizyonlarımız, radyolarımız ve internet haber sitelerinin tamamı yekvücut olup darbenin karşısında yer aldı, püskürtülmesinde önemli rol üstlendi. Milletinin, demokrasinin ve ülkesinin geleceğine sahip çıktı.

Gece boyu yaşanan onca olumsuzluğa rağmen gazeteler, satış tereklerindeki yerini aldı. 15 Temmuz Destanı, Millet Püskürttü, Cuntanın Sonu, Bu Zafer Bizim, Ülke ve Millet Kazandı, Darbeciler Başarılı Olamaz, Türkiye Kırmızı Beyaz Oldu, Başaramazsınız, Yaşasın Demokrasi, FETÖ’cü Darbeye Milli İrade Tokadı, Cumhuriyet ve Demokrasi Kazandı, Demokrasiden Dönüş Yok, Millet Devlete El Koydu, İnadına Demokrasi manşetleri yaşanan destanı anlattı.

Kanlı darbe girişiminin birinci yıldönümünde ülke genelinde yayınlanan 31 yaygın ve 478 yerel gazetenin, 16 – 17 ve 18 Temmuz 2016 tarihli; zaferin habercisi, Türk basınının yüz akı olarak basın tarihine adını yazdıracak evsaftaki birinci sayfaları (kapak sayfaları) “15 Temmuz ve Manşetler” ismiyle kitaplaşarak Basın İlan Kurumu Yayınları’ndan çıktı.

Gelecek nesillere bugünleri daima zihinlerinde canlı tutmalarına katkı olmak üzere tarihi bir vesika bırakmak amacıyla hazırlatılan esere, kurumun web sitesindeki www. www.bik.gov.tr/15temmuzvemansetler adresinden online olarak ulaşmak da mümkün olacak” denildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X