Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

İlçemizde inşaatı bitirilen Öğrenci Yurdu için, Çevre Düzenlemesi ve Peyzaj Çalışmalarıyla ilgili İhale süreci devam ediyor!

ÖNDER Haber / Adem KANKAYNAR

İlçemizde inşaatı bitirilen Öğrenci Yurdu için, Çevre Düzenlemesi ve Peyzaj Çalışmalarıyla ilgili  İhale süreci devam ediyor!
Bu içerik 470 kez okundu.

Her yıl üniversitelerin eğitim - öğretim dönemine başlamasıyla ilçemiz gündemini meşgul eden ‘yurt sorunu’nun çözümüne bir adım kaldı.

İlçemizde Kredi Yurtlar Kurumu Müdürlüğü çatısı altında hizmete sunulacak olan Öğrenci Yurdu, inşaatı bitmesine karşın, açılması için gerekli olan çevre düzenlemesi ve peyzaj çalışmalarıyla ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca açılan ihale süreci devam ediyor ...

Her yıl ilçemizde önemli bir sorun olarak karşılaşılan, Milas dışından gelen öğrencilerin barınma ihtiyacına çözüm olacak Kredi Yurtlar Kurumu Müdürlüğü’ne bağlı öğrenci yurdunda fiziki çalışmalar tamamlanırken, yurt çevresinde yapılacak peyzaj çalışmaları ve düzenleme için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca açılan ihale süreci devam ediyor.

Milas Kaymakamı Eren Arslan, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, çevre düzenlemesi ve peyzaj çalışmalarının ilk ihalede yer almadığını, yapım sürecinin, bu konuda sonradan açılan ikinci ihale ile tamamlanacağını söyleyerek, “Bu konuda; il ve ilçe yöneticilerinin, Kredi Yurtlar Kurumu Müdürlüğü’nün ya da ilk ihaleyi alan firmanın herhangi bir kusuru yok. İlk açılan ihalenin teknik şartnamesinde böyle bir husus bulunmaması nedeniyle, çevre düzenlemesi ve peyzaj çalışmaları sonraya kalmıştır. Küçük bir ihtimal de olsa açılış sürecinin sarkması söz konusu olabilir, ancak ben okulların açıldığı dönemde öğrenci yurdumuzun da hizmete gireceğini düşünüyorum” dedi.

 

500 ÖĞRENCİ YARARLANACAK …

Milas- Bodrum Karayolu üzerinde Sodra Dağı’nın alt bölümünde geçen yıl 23 Aralık’ta yapımına başlanan ve 500 öğrencinin yararlanacağı yurt inşaatı tamamlanmış, ancak çevre düzenlemesi yapılamadığı için Kredi Yurtlar Kurumu Müdürlüğü’ne devredilmemişti.

Fiziki açıdan tamamlanan binanın tefrişatı başta olmak üzere görev yapacak personel konusunda da herhangi bir problemin bulunmadığını belirten Kaymakam Arslan; “Kredi Yurtlar Kurumu Müdürlüğümüz ile sürekli irtibat halindeyiz.

Kendileri, binanın teslim edilmesiyle hızlı bir şekilde öğrencilere hizmet verecek konuma getirileceğini beyan ettiler. Dolayısıyla açılan ihalenin bir an önce sonuçlanması ve ardından yapılacak düzenleme çalışmalarının tamamlanmasını bekliyoruz. Bu yurt bizim için son derece önemlidir. Özellikle yurdumuzun farklı bölgelerinden ilçemize gelecek öğrencilerimizin barınma sorunuyla karşılaşmamasını istiyoruz” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X