Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

‘Rüzgârın Kızı’ yine kazandı

ÖNDER Spor Haber / Hüseyin AÇAR

‘Rüzgârın Kızı’ yine kazandı
Bu içerik 549 kez okundu.

Bodrum Belediyesi Bodrumspor’un Rüzgâr Sörfü sporcusu Lena Erdil, Rüzgâr Sörfü Slalom Türkiye Ligi’nin ikinci ayağını da birincilikle tamamladı.

Türkiye Yelken Federasyonu ile İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir şubesi koordinesinde düzenlenen yarışların ikinci ayağı 13 - 16 Temmuz tarihlerinde Dikili’de düzenlendi. B.B. Bodrumspor’un, dünya çapında başarılı rüzgâr sörfü sporcusu Lena Erdil Seferihisar’da düzenlenen 1. Ayak yarışlarının ardından Dikili’de düzenlenen 2. Ayak yarışlarında da birinci olarak başarısını sürdürdü.

Dört ayaktan oluşan ve Türkiye’de ilk kez Slalom sınıfında Milli Takım oluşturulacak Rüzgâr Sörfü Slalom Türkiye Ligindeki mücadele, 3 - 6 Ağustos'ta Urla ve 17 - 20 Ağustos'ta Çeşme'de devam edecek.

Bu sezon PWA Dünya Turu’nun Güney Kore ayağında ikinci olan Lena, Japonya’da üçüncülük elde etmiş ve üst üste ikinci kez podyumda yer almayı başarmıştı.

Başarılı sporcu, ‘Dünya Turu’ndaki bir sonraki yarışına 9 - 14 Eylül tarihleri arasında Danimarka’nın Hvide Sande şehrinde çıkacak ...

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X