Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Şaşırtan ‘ceza makbuzu’ …

ÖNDER Haber – Adem KANKAYNAR

Şaşırtan ‘ceza makbuzu’ …
Bu içerik 506 kez okundu.

İlçemiz Bahçelievler mahallesinde ikamet eden Süleyman Kalınağıl adlı vatandaş, posta yoluyla kendisine ulaşan ceza makbuzunu görünce şok oldu. Yaklaşık 10 yıldır kullanılmayan ve atıl durumda evinin bahçesinde duran motosikletinin plaksına, Aydın - Çeşme Otoyolu Havalimanı istasyonunda yaptığı ihlal gerekçesiyle para cezası kesilmesini, garip ve anlaşılmaz bir olay olarak değerlendiren Kalınağıl, şimdi dava açmaya hazırlanıyor.

Kimi zaman izlediğimiz/okuduğumuz haberler karşısında ‘bir garip ülkeyiz’ demekten kendimizi alamadığımız bir olay bu kez Milas’ta yaşandı. İlçemiz Bahçelievler mahallesinde ikamet eden 1956 Milas doğumlu Süleyman Kalınağıl, önceki gün mahalle muhtarlığı aracılığıyla kendisine ulaşan ceza makbuzunu görünce şok oldu. Yaklaşık 10 yıldır evinin bahçesinde çalışmayan/atıl durumdaki motosikletinin plakasına, 20 Ekim 2016 tarihinde Aydın-Çeşme otoyolundaki Havalimanı giriş istasyonunda yaptığı ihlal gerekçesiyle kesilen ve tarafına posta yoluyla gönderilen ceza makbuzuna bir anlam veremediğini belirten Kalınağıl şimdilerde karşı dava açmaya hazırlanıyor.

“10 YILDIR KULLANILMADI”

Kendisinin hayatı boyunca hiç motosiklet kullanmadığını belirten Süleyman Kalınağıl; “Motosikleti oğluma, liseye giderken rahat bir şekilde gidip gelsin diye almıştım. Zaten o da ehliyeti olmadığı için o dönem fazla binmedi. Sonrasında zaten otomobil aldı ve yıllardır motosiklet evin bahçesinde duruyor. Ne ben, ne oğlum ne de bir başka kişi yıllardır motosikleti kullanmadı. Üstelik yıllardır çalışmayan bir vaziyette bahçede duruyor. Ceza makbuzunu görünce önce şaşırdım, sonra da başıma gelen bu garip durum nedeniyle güldüm. Bırakın Aydın’a veya Çeşme’ye gitmeyi, motosikletle Milas’ın dışına bile çıkmadık. Nasıl oldu biz de bir anlam veremiyoruz, ancak ortada motosikletin plakasına kesilmiş bir ceza makbuzu var” diyerek, karşılaştığı garip durumu aktardı.

“İZLERKEN GÜLÜYORDUM, ŞİMDİ BENİM BAŞIMA GELDİ”

Televizyonlarda veya gazetelerde bu tür haberleri gülerek izlediğini söyleyen Süleyman Kalınağıl; “Şimdi benim başıma geldi. Kesilen para cezası 22 lira, ancak ben işin parasında değilim. Bu nedenle yasal itiraz sürem içinde gereğini yapacak ve makbuzun iptali için dava açacağım. Umarım böyle bir şey bir daha ne benim, ne de bir başkasının başına gelir” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X