Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

“Çöllüoğlu ve Arasta Çevresi Restorasyon Projesi”ne ödül…

Önder Haber/Serpil Seyfioğlu

“Çöllüoğlu ve Arasta Çevresi Restorasyon Projesi”ne ödül…
Bu içerik 556 kez okundu.

Mahalli İdareler Araştırma ve Geliştirme Merkezi (MİARGEM) tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen “Etkin Belediye Proje Yarışması”nda Milas Belediyesi ödüle layık görüldü.

Milas Belediyesi, Baltalıkapı Çevre Düzeni, Sokak Sağlıklaştırma ve Hacıilyas Meydanı Çevre Düzeni, Sokak Sağlıklaştırma projeleri ile Tarihi Kentler Birliği’nden aldığı ödüllere bir yenisini de Çöllüoğlu Hanı ve Arasta Çevresi Restorasyon Projesi ile MİARGE tarafından verilen ödülü ekledi.

Büyükşehir Belediyeleri, İl Belediyeleri ve nüfusu 50 binin üzerindeki belediyelerin yer aldığı 1. Grup belediyeler arasında, “Hoş Geldin Bebek Projesi”, “Milas Çöllüoğlu Hanı ile Arasta Çevresi Restorasyon ve Sokak Sağlıklaştırma Projesi” “Milas Kent Belleği Projesi” ve “Milas Şehitler Anıtı Projesi” ile yarışmaya katılan Milas Belediyesi, “Tarihi ve Kültürel Mirasın Korunmasına Yönelik Projeler” kategorisinde “Milas Çöllüoğlu Hanı ile Arasta Çevresi Restorasyon ve Sokak Sağlıklaştırma Projesi” ile ödüle layık görüldü.

Ödül töreninde projeler hakkında bilgilendirme sunumu Milas Belediyesi KUDEB sorumlusu İsmail Ernur Öztekin tarafından yapıldı. Törende katılımcı belediyelere Milas Belediyesi tarafından hazırlanan proje tanıtım videosu gösterimi de izletildi.

Çevre ve Altyapı Projeleri, İyi Yönetim Projeleri, Sosyal-Ekonomik ve Kültürel Projeler, Tarihi ve Kültürel Mirasın Korunmasına Yönelik Projelerin olduğu yarışmada belediyecilikte yenilikler yapan Türkiye’nin dört bir yanından belediyeler Ankara Green Park Otel’de düzenlenen ödül törenine katıldı.

Açılış konuşmasını yapan ve düzenlenen yarışma hakkında bilgi veren MİARGEM Başkanı Halil Memiş, “Etkin Belediye Proje Yarışması belediyelerimizin ve bağlı kuruluşların uyguladığı, sonucunu aldığı, toplumsal faydalarını gördüğü projelerinin diğer belediyelerimize aktarıldığı ve diğer belediyelerimizce uygulanabilir hale gelmesi için çaba gösterildiği en önemli ve tek platformdur. Belediyelerimizin proje üretmelerini teşvik etmek, üretilen projelerin kamuoyuyla paylaşılmasını ve diğer belediyelere bu projelerin örnek teşkil etmesini sağlamak amacıyla oluşturulmuş bir etkinliktir" dedi.

Mahalli İdareler Araştırma ve Geliştirme Merkezi (MİARGEM) tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen “Etkin Belediye Proje Yarışması”nda ödül sahibi belediyeler belirlendi. Milas Belediyesi, 76 Belediye ve Bağlı kuruluşun 137 proje ile katıldığı yarışmada “Çöllüoğlu ve Arasta Çevresi Restorasyon Projesi” ile ödüle layık görüldü.

Ödül Milas Belediyesi adına, CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun tarafından Milas Belediye Başkan Yardımcısı Zeynep Mat’a verildi. Başkan Yardımcısı Zeynep Mat, yarışma sonrası Muğla Milletvekilleri Akın Üstündağ, Ömer Süha Aldan ve Ordu Milletvekili Seyit Torun’u makamlarında ziyaret ederek, Milas Belediyesi’nin aldığı ödülü paylaştı. Ankara dönüşünde ise yarışma hakkında bilgi vererek ödülü Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’a iletti.

Her bir belediyenin kendi gruplarında değerlendirildiği projelerde birincilik ödülünü, Su ve Kanalizasyon İdareleri grubunda İSKİ 'Su Yönetimi Projesi' ile , 'İyi Yönetim Kategorisinde, 'Mavi Ev: Alzheimer Hasta ve Hasta Yakınları Buluşma Merkezi' projesi ile Antalya Büyükşehir Belediyesi, Ver Elini Osmaneli Projesi ile Osmaneli Belediyesi, Altyapı ve Çevre Kategorisinde, Eşmekaya Belediyesi, İncirliova Belediyesi, Karadeniz Ereğli Belediyesi kazandılar.

Sosyal ve Ekonomik Projeler kategorisinde Saltukova Belediyesi, Erdek Belediyesi, Kayseri Büyükşehir Belediyesi; Tarihi ve Kültürel Projelerde Kayseri Lisesi Milli Mücadele Müzesi ile Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Miras Atölyesi 1-2 Projesi ile Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Seher Atmaca Konağı Restorasyonu ile Arapgir Belediyesi, “Çöllüoğlu ve Arasta Çevresi Restorasyon Projesi” ile Milas Belediyesi, ödüllerin sahibi oldular.

Yarışmada toplamda 40 ödül dağıtıldı. Büyükşehir belediyeleri 1. grupta, Nüfusu 50 binin altındaki Belediyeler ikinci grupta, Belde belediyeleri ise üçüncü grupta yarışmaya katıldılar. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X