Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

MİTSO’dan uyarı-anımsatma: “Son gün 17 Ağustos 2017!”

Önder Haber / Melih Kaşkar

MİTSO’dan uyarı-anımsatma:  “Son gün 17 Ağustos 2017!”
Bu içerik 3195 kez okundu.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu'nun (BDDK) yaptığı düzenleme gereğince, kredi veya banka kartı sahiplerinin 17 Ağustos 2017 tarihine dek ilgili bankalara bireysel banka ve kredi kartlarının yurtiçi ve yurtdışı internet alışveriş işlemlerine açık kalması talimatı vermemesi durumunda kartların alışveriş işlemlerine kapatılacağı anımsatıldı.

MİTSO Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, konuya ilişkin olarak Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu tarafından yayınlanan 27 Ekim 2016 tarihli talimat gereğince, kart hamillerinin açıkça talebinin bulunmadığı hallerde, bireysel banka kartı ve kredi kartlarının elektronik ticaret işlemlerine kapalı olarak üretilmesi gerekiyor.

BDDK'nın talimatı öncesinde üretilmiş kartların sahiplerinden ise, kartlarının internet alışverişine açık olması için ilgili bankalara talimat vermeleri isteniyor.

Kartların internet alışverişine açık olabilmesi için 17 Ağustos 2017 tarihine dek kart sahiplerinin ilgili bankalara başvurmaları isteniyor.

Belirtilen tebliğ kapsamında 17 Ağustos 2017 tarihine kadar kartlarının internet alışverişine açık kalması için tüm bireysel kart sahiplerinin bankalarına başvurarak talimat vermemeleri durumunda kartları 17 Ağustos 2017 tarihinde internet alışverişine kapatılacak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X