Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Milas ‘KIZILAY’ını geri istiyor!

A.Kemal KAŞKAR -

Milas ‘KIZILAY’ını geri istiyor!
Bu içerik 495 kez okundu.

Dün saat 15:01’de cep telefonuma gelen “Sn. Kemal Kaşkar, son bağışınızın üzerinden 3 ay geçmiştir. Bağışlarınıza devam edeceğinizi ümit ederek, Kan Bağış Merkezimize bekleriz” mesajıyla daha bir anlam kazanacağını düşündüğüm bir haberdir bu …

Tam da ‘Milas’a Sabit Kan Bağışı Merkezi’ için yoğunlaşmaya çalıştığımız, umutlanmaya başladığımız sırada … 

Kızılay'ın ülkemiz genelinde kapatılan 319 şubesi arasında Milas Şubesi de yerini aldı.

Kızılay Milas Şubesi Başkanı Mustafa Gezginci’den edindiğimiz bilgiye göre, yaklaşık bir hafta önce başlatılan ve çok hızlı bir şekilde tamamlanan kapatılma sürecinin ardından şubenin tüm iletişim bağlantıları iptal edilirken bütçe devir tesliminin yapıldığı ve şube bürosunun ‘kiraya çıkarıldığı’ öğrenildi.

Bilindiği gibi, daha önce kapatılan Bodrum Şubesi’nin hizmet alanında da Milas Şubesi görevlendirilmişti.

Konuyla ilgili son hamlede, Milas-Bodrum Şubesi ile birlikte ilimizde Yatağan, Köyceğiz ve Datça şubeleri de kapatılmış oldu.

Konuyla ilgili olarak kamuoyunun bilgilendirilmesi talebini ilettiğimiz Kızılay Milas Şube Başkanı Mustafa Gezginci, gelişmelerin çok hızlı ve yoğun seyrettiğini belirterek, yoğunluk içinde fırsat bulunamayan bilgilendirme açıklamasının önümüzdeki günlerde yapılacağını belirtti.

 

‘Gerekçeler’ gerçek duruma karşılık gelmiyor

Kızılay’ın kapatılan şubelerine iletilen bildirim metninde dile getirilen, “Kurumumuzda gerçekleştirilen denetimler ve yapılan kapasite değerlendirme çalışmalarında ne yazık ki kimi şubelerimizin Türk Kızılayı’nın misyon, vizyon ve stratejik planı kapsamında Kızılay’ın genel amaçlarına ulaşabilmesi, ilkelerini yayabilmesi, tanıtımının sağlanması ve toplum katında saygınlığını artırabilmesi için etkin ve aktif olarak faaliyet gösteremediği tespit edilmiştir. Bu durumlar Kızılay’ın ulaşmak istediği hedefleri gerçekleştirmesine engel olmakta ve değişimi kaçınılmaz kılmaktadır. Tüm bu hassasiyetler ile Türk Kızılayı 2016 - 2020 Stratejik Planında yer alan 'Toplumdaki yardım sektöründeki değişen ihtiyaçlara yanıt verecek kurumsal dönüşümü gerçekleştirmek' ve 'Şube ağlarını harekete geçirmek' amacını da göz önünde bulundurarak, Genel Merkez Yönetim Kurulumuz Şubenizin kapatılmasına karar vermiştir” şeklindeki gerekçelendirme ifadelerinin, en azından Milas Şubesi bakımından gerçek durumu ifade etmediğine dikkat çekiliyor.

Merhum eski Şube Başkanı Nuri Dinçsoy dönemi de dahil olmak üzere Kızılay Milas Şube Yönetimi, ilçemizde başarılı çalışmalarıyla kamuoyunun takdirini kazanmış durumda …

Bu nedenlerle Milas, kapatma kararının yeniden değerlendirilip geri alınmasını ve dolayısıyla ‘KIZILAY’ını geri istiyor!

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X